У 2017 році в Україні запустили біогазові станції загальною потужністю 7,33 МВт

У 2017 році в Україні ввели в експлуатацію чотири біогазові станції загальною потужністю 7,33 МВт.

Приріст у порівнянні з минулим роком, коли в Україні працювали біогазові комплекси загальною електричною потужністю 30,3 МВт, сягнув 24,2%, йдеться у группі Facebook "Сільське господарство і альтернативна енергетика".

У поточному році найбільшим об’єктом став біогазовий комплекс компанії "Україна-2001", зокрема, його перша черга потужністю 5,109 МВт. 

Примітно, що за встановленою електричною потужністю в Україні лідирує біогазовий комплекс «Миронівського хлібопродукту» з показником 5,692 МВт.

При цьому найпотужнішим в Україні залишається біогазовий комплекс «Астарта-Київ», який однак не виробляє з біогазу електроенергію, а лише частково замінює біопаливом природний газ, який використовується для технологічних процесів. Разом з тим, електрична потужність станція становить 13,9 МВт. На додачу, у 2017 році «Астарта» закупила 2 когенератора Caterpillar, які планується ввести в експлуатацію у 2018 році.

У 2017 році «зелений» тариф встиг отримати лише біогазовий комплекс Теофіпольської енергетичної компанії, решта компаній сподівається оформити його на початку 2018 року.

Примітно, що сьогодні на підключення до «зеленого» тарифу також чекають біогазові комплекси компаній «Сігма» та «Еліта», побудовані у попередні роки. 

У 2017 році продовжував роботу біогазовий комплекс «Запоріжсталі», який спалює біогаз у котельні і використовує отриману гарячу воду для виробничих потужностей свинокомплексу, та біогазовий комплекс «УМК», який використовує вироблену електроенергію для власних потреб.

Станом на кінець 2017 року, до «зеленого» тарифу в Україні підключено 5 компаній: «Даноша», МХП, «Сільгосппродукт», «Авангард» і «Україна-2001». Згідно з даними НКРЕ, у січні-жовтні 2017 року, електроенергію у загальну енергосистему України постачали чотири біогазові комплекси: у «Даноші» середнє вироблення електроенергії поступово знижувалося з 80% встановленої потужності у січні-лютому до 67,5 % у жовтні, у МХП середнє виробництво електроенергії становило 75% встановленої потужності протягом 10 місяців, у "Сільгосппродукті" внаслідок технічних неполадок генерація змінювалася від 29,3% у січні до 6% встановленої потужності у червні, після чого почала поступово зростати і на кінець жовтня склала 13,5%, у "Авангарді" електрогенерація у мережу почалася у травень на рівні 1,7% встановленої потужності, а потім поступово наростала і до кінця жовтня склала 14,9%.

В кінці 2016 року запрацював довгоочікуваний біогазовий комплекс агрохолдингу «Авангард» потужністю 3,12 МВт, йдеться у повідомленні.

Дані про використання підприємствами виробленої теплової енергії та економію грошових ресурсів за рахунок заміщення мінеральних добрив органічними власного виробництва за 2017 рік у відкритих джерелах відсутні, йдеться у повідомленні.

У поточному році з різних причин не працювали біогазові комплекси тваринницьких підприємств: «Агро-Овен», «Еліта» і «Деміс-Агро». Передбачається, що у 2018 році будуть введені в експлуатацію нові біогазові комплекси загальною потужністю близько 18 МВт. 

«У наступному році «Даноша», МХП, «Галс-Агро» і «Агроспецсервіс» продовжать будівництво біогазових комплексів загальною потужністю 17,5 МВт, паралельно розпочнеться зведення кількох нових», - уточнюють у групі «Сільське господарство і Альтернативна енергетика».

У грудні 2017 року перша в Україні хімічна лабораторія компанії Екопрод отримала атестацію у сфері вимірювання параметрів біогазового виробництва, йдеться у повідомленні. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка