У 2017 році Донеччина виділить на збір, сортування та захоронення сміття 367 млн грн

У 2017 році Донеччина виділить на збір, сортування та захоронення сміття 367 млн гривень.

Кошти підуть на подолання негативних тенденцій у сфері поводження з відходами в рамках відповідної Регіональної програми на 2016-2020 роки, покликаної вирішити проблеми недосконалої системи збору, транспортування та розміщення відходів, відсутності роздільного збирання ТПВ, перевантаження сміттєзвалищ і підвищення рівня екологічної свідомості населення, передають Вісті Донбасу

Як зазначає директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус, цьогоріч заплановано проектування та будівництво сміттєсортувальних станцій у Олександрівському та Великоновосілківському районах - ділянки були визначені у 2016 році, сміттєперевантажувальних станцій із сортувальним обладнанням у Бахмуті, Покровську, Торецьку та Добропільському районі.

«На придбання спецтехніки та сміттєвозів планується виділити 74,6 млн гривень, на оновлення контейнерів 29,2 млн гривень, продовжиться будівництво спеціалізованих майданчиків, - розповідає він. - На проектування та будівництво спеціалізованих полігонів для захоронення відходів у Краматорську, Кураховому, Волновасі заплановане фінансування обсягом 139,3 млн гривень, а на оснащення Регіонального центру поводження з відходами необхідним обладнанням для знешкодження небезпечних і спеціалізованих речовин буде виділено 47,8 млн гривень».

Наразі розпочато процедуру закупівель у системі ProZorro на розробку проектно-кошторисної документації для сміттєсортувальної станції в Олександрівському районі.

Торік програма поводження з відходами, реалізація якої розпочалася лише в середині року, була частково перевиконана, зауважує Сергій Натрус.

«Вдалося закупити майже у п'ять разів більше сміттєвозів та іншої спецтехніки, аніж передбачалося попередньо: на техніку - 20 машин для збору та транспортування побутових відходів, у тому числі 11 сміттєвозів замість трьох запланованих - витратили 48,2 млн грн замість 10,4 млн гривень, - розповідає директор департаменту. – У шість разів більше коштів було спрямовано на оновлення контейнерного господарства, а саме - придбання 2076 контейнерів різної ємкості».

У 2016 році стовідсотково були виконані заходи із проектування та будівництва сміттєсортувальних станцій, продовжує Сергій Натрус. «Вдалося відновити роботу сортувальної лінії у Краматорську, на яку витрачено майже 1,2 млн грн з обласного бюджету, - розповідає він. - Минулого року також були збудовані 44 нові контейнерні майданчики, що становить 65% від плану, проведено корегування проекту ІІ черги регіонального полігону ТПВ у Краматорську, де будівництво розпочнеться вже цього року, і виконані проектні роботи на полігоні ТПВ у Маріуполі, на черзі - початок будівництва регіонального полігону у Кураховому та Волновасі».

Були розпочаті проектні роботи з будівництва сміттєперевантажувальної станції у Торецьку, але виникли проблемні питання, пов'язані з природними умовами на запропонованій земельній ділянці, продовжує Сергій Натрус.

«Також вдалося розробити лише сім із 15- ти запланованих схем санітарної очистки міст і районів області, ще два міста розробили свої схеми раніше, а затвердили у минулому році, - каже директор департаменту. – Як результат, без важливої для місцевої інфраструктури документації досі залишаються 11 адміністративних територій, серед яких Краматорськ, Маріуполь, Лиман, Селидове, Слов'янськ, Бахмутський, Покровський та Слов'янський райони, де відповідно неможливо оцінити потребу території в техніці й обладнанні для збору ТПВ та розвивати ефективну систему поводження з відходами".

Як зауважив директор департаменту, затверджена минулого року програма поводження з відходами не охопила таких видів небезпечних відходів, як медичні, тваринного походження, органічні та будівельні. «Тож цього року передбачається оснащення Регіонального центру поводження з відходами, що охоплює північну групу міст, відповідним обладнанням для утилізації небезпечних відходів: медичних та ртутьвмісних, будівельних, відходів деревини, що утворюються на території області, - розповідає Сергій Натрус. - Оснащення буде профінансоване з обласного екологічного фонду».

Ефективна роз'яснювальна робота щодо раціонального поводження з відходами проводилася у Вугледарі, Добропіллі, Бахмуті, Покровську та Покровському районі, зауважує Сергій Натрус, додаючи, що у Краматорську, Ясинуватському та Слов'янському районах така робота або не проводилася зовсім, або за своїм змістом не відповідала поставленій меті.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка