У 2017 р. сонячні електростанції встановило вдвічі більше приватних домогосподарств, ніж у 2016 році

В Україні за останніх три роки сонячні електростанції встановили 3010 приватних домогосподарств. Їхня загальна потужність – 51 МВт. Більшість сімей, а саме близько 2 тисяч, перейшли на «чисту» електроенергію у 2017 році. Зокрема, у IV кварталі 2017 р., не дивлячись на зимовий період, перевагу «зеленій» електроенергії надали 687 домогосподарств, що на 30% більше порівняно з III кварталом.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук пояснює стрімкий попит населення на «сонячну» електроенергію прийнятим у 2015 році законом, що надає вигідний «зелений» тариф із прив’язкою до курсу євро. Домогосподарство може продавати надлишок виробленої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені у сонячні панелі, без застережень щодо інфляції. Якщо сонячні електростанції потужністю до 30 кВт встановлено минулого року, то вироблену електроенергію можна продавати за тарифом 18,09 євроцентів/кВт*год до 2030 року.

Підтримує перехід на «зелену» електроенергію і місцева влада. Наприклад, на Львівщині з обласного бюджету домогосподарству повертають 10% суми кредиту на сонячні панелі, а на Житомирщині – 20% суми кредиту. У Хмельницькому та Бродах Львівської області з міських бюджетів відшкодовують 10% вартості робіт із встановлення сонячних електростанцій.

Всього за останніх три роки приватні домогосподарства вклали у встановлення сонячних панелей майже 52 млн. євро.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка