Туреччина заощадила 150 тонн пластику на забороні безкоштовних поліетиленових пакетів

Туреччина заощадила 150 тисяч тонн пластику на забороні безкоштовних поліетиленових пакетів у супермаркетах з 1 січня 2019 року.

Про це розповіли у Міністерстві навколишнього середовища та урбанізації, передає Укрінформ

«З 1 січня 2020 року показник використання поліетиленових пакетів на душу населення знизився на 77,27%, за 11 місяців вдалося заощадити 150 тисяч тонн пластику та скоротити на 6 тонн викиди парникових газів, - повідомили у міністерстві. – До введення заборони на безкоштовні пластикові пакети для пакування покупок (одноразові прозорі пакети лишаються безкоштовними) кількість становила 35 пакетів щомісяця на одну людину, після введення заборони ця кількість сягнула показника - 10 пакетів на місяць».

Окрім того, у Туреччині було введено систему штрафів для порушників заборони щодо безкоштовних пакетів. Загалом було зібрано штрафів на суму понад 121 тисячі турецьких лір (більш як $21 тисяча - ред.)

Наразі у країні триває масштабна кампанія із захисту навколишнього середовища та зменшення шкоди завдяки зменшенню кількості використовуваного пластику, сортування та переробки сміття. Найбільший у Туреччині аеропорт "Стамбул" зобов’язався досягти рівня "нуль відходів" до 2024 року. Зараз переробляється лише 35% з 115 тонн відходів, які щоденно продукує аеропорт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка