Туреччина побудує сонячну станцію потужністю 1,35ГВт

У Туреччині поблизу міста Карапінар побудують найбільшу в країні сонячну електростанцію потужністю 1,35 ГВт.

Про фінансування сонячного проекту Kalyon Enerji домовилися GE і британське експортно-кредитне агентство UK Export Finance (UKEF), передає world-energy.org

Сонячна електростанція Karapinar , що входить до складу портфеля турецького інвестора в відновлювані джерела енергії Kalyon Enerji, має довжину близько 11 км і ширину 3 км, що еквівалентно більш ніж 4600 футбольним полям. Вона дозволить запобігти 1,5 мільйона тонн викидів вуглекислого газу на рік і у кінцевому підсумку задовольнити потреби 2 мільйонів чоловік.

У рамках угоди UKEF гарантує кредитну лінію для покупця у розмірі 291 мільйона доларів США за умови фінансового закриття, а GE розгорне свої сонячні технології, а також забезпечить проектування, управління проектами, управління сайтом і введення в експлуатацію проекту.

"Знову співпрацюємо з UKEF для реалізації одного з найбільш значних проектів у сфері відновлюваних джерел енергії у Туреччині і першої технології сонячної електростанції GE Flexinverter за межами США, - каже Гуто Девіс, світовий лідер з публічного капіталу в GE Energy Financial Services. - Сонячна електростанція GE Flexinverter поєднує у собі сонячний інвертор, силовий трансформатор середньої напруги і додатковий основний блок Mv Ring, вбудований в 20-футовий контейнер ISO high cube».

Інтеграція сонячної технології GE Flexinverter і збірка сонячної електростанції будуть проходити у Великобританії, проте на майданчику GE Grid Solutions у Гебзі, Туреччина, будуть вироблятися трансформатори для сонячних інверторів.

Компанія GE Renewable Energy вже завершила введення в експлуатацію технології сонячної електростанції Flexinverter для першої фази СЕС Karapinar  потужністю 267 МВт.

Проект є частиною першого турецького тендеру на сонячну енергію YEKA, запущеного у 2017 році Міністерством енергетики Туреччини у рамках програми Зон відновлюваних джерел енергії (YEKA), і допоможе Туреччині розширити свої поновлювані ресурси.

«У Туреччині існує величезний потенціал сонячної енергії, який може бути реалізований за допомогою інтелектуальних рішень, які дозволять інтегрувати це природне джерело енергії у мережу надійним способом і у масштабах підприємства», - каже Пракаш Чандра, генеральний директор з гібридів відновлюваних джерел енергії в Ge Renewable Energy.

«Завдяки підтримці на суму понад 200 мільйонів фунтів стерлінгів (269 мільйонів доларів) ми допомагаємо забезпечити сонячну енергію двом мільйонам турецьких домогосподарств, - наголосив секретар з міжнародної торгівлі та міжнародний чемпіон Великобританії з адаптації та стійкості для головування в КС26 Енн-Марі Тревельян. - Одних рішучих дій Великобританії недостатньо для боротьби з кліматичною кризою, а фінансування UKEF заохочує інші країни інвестувати у відновлювані джерела енергії і відкриває нові ринки для британських підприємств, які сприятимуть відновленню, заснованому на зелених робочих місцях".

Фінансування проекту буде організовано на основі проектного фінансування та залучено через J. P. Morgan у якості діючого провідного організатора і кредитора за підтримки гарантії UKEF.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка