Турбулентні колектори дозволяють ефективніше використовувати геотермальну енергію

Геотермальна енергетика, інакше кажучи -  енергетика землі, базується на використанні природного тепла Землі. Головною перевагою геотермальної енергії є її практична невичерпність і повна незалежність від умов навколишнього середовища, часу доби і року. Геотермальна енергія чиста, бо вона видобувається без спалювання викопного палива. Практика застосування країнами Північної та Південної Америки, Європи отриманого тепла Землі свідчить про перспективність та екологічність використання цього типу альтернативної енергії. Наприклад, місто Рейк'явік (Ісландія) вважається одним з найчистіших міст в світі, так як 95% будівель міста нагріваються з використанням геотермальної енергії.

Україна має значні ресурси геотермальної енергії. Використовувати теплові насоси для обігріву, водопостачання та кондиціонування повітря будівель в Україні почали давно. Особливі успіхи показала яскрава і цікава модернізація ґрунтового колектора шведської компанії «Muovitech AB». Передача тепла всередині зонду заснована на принципах турбулентного потоку, яку забезпечує спіральна нарізка на внутрішній частині труби. Це дозволяє рівномірно переносити тепло всередині рідини шляхом інтенсивного змішування всієї товщі потоку. 

1.jpg

Практика застосування геотермального контуру в Україні підтверджує унікальність шведського обладнання Muovitech. З 2009 року на території України реалізовано безліч різних об'єктів із застосуванням турбулентного колектора. Враховуючи структуру і обводненість ґрунту, використання  зондів дозволило збільшити тепловіддачу ґрунту  на 10-15%, в порівнянні зі звичайними ґрунтовими зондами, що в свою чергу призвело до більш ефективної роботи теплових насосів, а отже - систем опалення в цілому.


Одним з таких об’єктів є котедж у м. Бердичів. Це приватний двоповерховий котедж загальною площею близько 1000м2. В енергозберігаючій системі опалення котеджу  застосовано альтернативні джерела енергії. Незважаючи на наявність газового котла, ідея полягала у відмові від нього.

DSC02073.JPG

В якості джерела теплової енергії для системи опалення будинку та гарячого водопостачання використовується геотермальний тепловий насос компанії «Nibe AB» (Швеція) номінальною тепловою потужністю 60кВт. Для відбору низькопотенційного тепла з ґрунту було пробурено 15 свердловин глибиною від 60м до 80м.

IMG_8934.JPG

Важливим елементом системи є високоякісні геотермальні зонди компанії «Muovitech AB» (Швеція), розподільчий колодязь для зондів та обв'язка ґрунтового контуру.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка