Туніс заборонив супермаркетам і аптекам використовувати одноразові полімерні пакети

З 1 березня 2020 року уряд Тунісу заборонив супермаркетам і аптекам використовувати одноразові полімерні пакети (single-use plastic, SUP).

Натомість в обігу залишаться полімерні сумки багаторазового використання, які мають товщину 40 мкм і об'єм більше 30 л, передає Plastinfo

Туніс має намір повністю вивести з обігу одноразові полімерні пакети до січня 2021. Наразі тривають переговори.

Країни Північної Африки спробували ввести заборону на одноразові пакети з пластмас у 2016 році, але ця ініціатива зустрічала сильний опір з боку переробників пластмас, які стверджували, що в результаті будуть втрачені тисячі робочих місць. Однак багато провідних супермаркетів Тунісу припинили видавати безкоштовні пакети і замість цього почали стягувати плату за більш міцні багаторазові сумки.

"Ми зіткнулися з серйозними труднощами у різних районах і різних містах через викидання поліетиленових пакетів і забруднення навколишнього середовища, - зазначив генеральний директор міністерства навколишнього середовища та якості життя Тунісу Чеблі Хеді. - Остання заборона стала результатом консультацій з громадськістю та союзом Utica, а також добровільної участі більшості супермаркетів і аптек».

У червні 2019 року Всесвітній фонд дикої природи (WWF), що займається проблемами навколишнього середовища, опублікував звіт про забруднення Тунісу відходами одноразових виробів з пластмас, закликаючи уряд приділяти першочергову увагу "вдосконаленню потенціалу з управління відходами та моніторингу, а споживачів скорочувати споживання".

Згідно з доповіддю WWF під назвою "Зупиніть пластикову повінь. Керівництво для політиків у Тунісі", країна переробляє всього 4% відходів виробів з пластмаси, а 76% захоронюють на звалищах. Велика частина пластмасового сміття потрапляє у Середземне море, і, за оцінками WWF, ще близько 80 тис. тонн щорічно потрапляє у навколишнє середовище Тунісу через проблеми у сфері поводження з відходами.

За повідомленням Charity International Alert, система переробки відходів пластмас в Тунісі багато в чому залежить від людей, які збирають сміття. Хоча офіційних даних немає, але, за оцінками благодійних організацій, в країні налічується 15 тис. прибиральників сміття, які збирають близько двох третин відходів пластмас в країні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка