Три американських комунальних підприємства перейдуть з вугілля на відновлювані джерела енергії

У трьох штатах США комунальні підприємства закриють вугільні електростанції і перейдуть одразу на поновлювані джерела енергії, не будуючи для підтримки нові газові електростанції.

Про це КП оголосили наприкінці червня, передає energosmi

Для заміни втрачених вугільних потужностей Tucson Electric Power в Арізоні додасть 2457 МВт нової вітрової і сонячної генерації, підкріпленої 1400 МВт акумуляторних батарей.

Протягом наступного року компанія планує ввести в експлуатацію ВЕС та СЕС загальною потужністю 457 МВт. «Навіть з майбутнім планованим «виходом на пенсію» 1073 МВт вугільної і 225 МВт газової потужності, ми не збираємося переходити на будь-які нові викопні паливні ресурси, - говорить генеральний директор Tuscon Electric Power Девід Хатченс. - Прискорюємо наш перехід до більш чистих енергетичних ресурсів і скорочення викидів вуглекислого газу через економічно ефективний план, який підтримує надійне і доступне обслуговування з все більш стійких ресурсів".

Рішення TEP відповідає комплексному ресурсному плану на 2020 рік, який передбачає закриття всіх вугільних електростанцій до 2031 року, що призведе до закриття енергоблоків 1 і 2 на електростанції Спрінгервілл. TEP володіє 100% цих установок, які мають сумарну потужність літньої генерації 793 МВт, а також виконує функції оператора всього чотириблочного заводу. Блок 3 належить Tri-State Generation and Transmission Association, а блок 4 належить проекту Salt River. Енергоблоки вугільної станції Спрінгервілл запустили в роботу у 1985 і 1990 роках. Коефіцієнт потужності блоку 1 за останні сім років склав в середньому 67,9%, а блоку 2 - 73,4%, що значно перевищує середній показник по країні, що становить 54,4%. Проте, як визнав TEP, вугільна генерація більше не є найдешевшим ресурсом для енергопостачання. TEP також володіє частинами Сан-Хуанської генеруючої станції та електростанції Four Corners в Нью-Мексико, які повинні бути виведені з експлуатації у 2022 і 2031 роках відповідно.

Colorado Springs Utilities (CSU) у Колорадо замінить втрачені вугільні потужності 500 МВт нової вітрової генерації, 150 МВт сонячної та понад 400 МВт акумуляторних батарей. Для дострокового виведення з експлуатації заводу Дрейка і забезпечення надійності системи комунальники встановлять тимчасові генератори на природному газі.

Угода, укладена між Флорида Power & Light (FPL) і JEA, муніципальною комунальною службою, що обслуговує Джексонвілл, штат Флорида, передбачає використання існуючого газу і нових сонячних панелей, щоб дозволити компаніям вивести з експлуатації блок 4 потужністю 860 мегават (МВт) на Scherer – найбільшій вугільній електростанції у США з комбінованою робочою потужністю 3,440 МВт.

FPL володіє 76,4% Scherer Unit 4, а JEA - рештою. FPL повідомив регуляторам Флориди у своєму 10-річному плані будівництва, поданому у квітні, що він має намір вивести свою частку 31-річного підрозділу до січня 2022 року.

«Зміни на ринку природного газу в даний час роблять Scherer, блоки якої довгий час були дешевими генеруючими одиницями, найдорожчою диспетчерською одиницею у парку JEA», - йдеться у повідомленні.

Щоб замінити частку JEA в обсязі виробництва енергоблоку 198 МВт, дві комунальні служби підписали довгострокову угоду про покупку електроенергії за фіксованою ціною, відповідно до якої FPL буде продавати електроенергію JEA з одного зі своїх існуючих газових генераторних агрегатів. Угода включає в себе опціон на 10-річну позначку для Jea для переходу на сонячну енергію.

FPL планує побудувати на своїй території обслуговування приблизно 7300 МВт нової сонячної потужності до 2029 року.

В плані, запропонованому в червні співробітниками комісії з державного регулювання штату Нью-Мексико щодо майбутніх потреб у потенціалі Державної компанії обслуговування штату Нью-Мексико (PNM), рекомендується аналогічний перехід без газу. Цей план відрізняється від планів в Арізоні, Колорадо та Флориді, оскільки він просувається регулюючими органами, а не комунальними компаніями, але він повинен мати такий же ефект. Це означає, що комунальна служба має достатні ресурси потужності після його запланованого виходу з експлуатації решти двох блоків на генеруючій станції San Juan в 2022 році. PNM належить 560 МВт з 847 МВт потужності електростанції.

Щоб покрити втрачену потужність, співробітники підтримали план, згідно з яким PNM побудує 650 МВт нових сонячних батарей і 300 МВт акумуляторних батарей. PNM вже підтримала план, який включав би 280 МВт нових газових потужностей. Зараз це питання знаходиться на розгляді всієї комісії для прийняття рішення.

Хоча рішення PNM залишається невирішеним, ясно, що перехід від вугілля до відновлюваних джерел енергії може бути здійснений зараз, економічно ефективно і надійно, без проміжного переходу на газ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: