Третій агрегат Дністровської ГАЕС можуть запустити вже цього року

Вже цього року на Дністровській ГАЕС (Чернівецька область), будівництво якої триває ще з 1983 року, можуть запустити третій гідроагрегат, який є заключним гідроагрегатом першої черги будівництва станції, повідомляє онлайн-видання «Молодий буковинець»

З ходом монтажу гідроагрегату в середині травня ознайомився міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин. Він зазначив, що загальносистемний ефект на один гідроагрегат потужністю 324 МВт складає в середньому 46 мільйонів доларів на рік за рахунок скорочення спалювання газу, мазуту і вугілля на теплоелектростанціях. Саме тому введення в дію кожного гідроагрегату забезпечує економію природного газу і вугілля за рахунок зниження кількості пусків теплових блоків, стабілізації їх навантаження і збільшення ККД.

Як відомо, проект станції передбачає встановлення семи однотипних гідроагрегатів. Наразі працюють два гідроагрегати сумарною потужністю 648 МВт.

Демчишин повідомив, що корисний об'єм водойми складає 32,7 млн кубометрів води, що дозволить працювати всім трьом агрегатам станції потужністю 972 МВт в генераторному режимі протягом шести годин.

Міністр також наголосив, що робота з будівництва об'єкта здійснюється силами українських фахівців і з використанням вітчизняного обладнання. Компанія ВАТ «Укргідроенерго» без залучення зовнішніх позик вкладає власні оборотні кошти, які отримує за рахунок тарифу на відпуск виробленої електроенергії на своїх станціях.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка