Третина крижаного шельфу Антарктики може зруйнуватися через зміни клімату

Більше третини площі шельфового крижаного покриву Антарктики опиниться в океані, якщо глобальна температура підвищиться на 4°C вище доіндустріального рівня.

Про це йдеться у новому дослідженні Редінгського університету(Великобританії), передає hightech.fm

Вчені провели найдокладніше дослідження з прогнозування того, наскільки вразливим стане лід на цій території. Також дослідники змоделювали, в який момент частина Антарктики потрапить в океан, якщо температура продовжить підвищуватися.

«34% площі всіх шельфових льодів Антарктики (це близько півмільйона квадратних кілометрів), будуть схильні до ризику дестабілізації при потеплінні на 4°C, - зазначають вчені. - У разі, якщо потепління не буде перевищувати 2°С, то це дозволить уникнути значного підвищення рівня океану».

Дослідники також розповіли, що льодовик Ларсена - найбільший шельфовий льодовик на півострові, від якого у 2017 році відколовся айсберг а68, зруйнується в першу чергу.

"Льодовики є важливими буферами, які перешкоджають безконтрольному підвищенню рівня моря і коли вони руйнуються, це нагадує гігантську пробку, яку знімають з пляшки, дозволяючи величезній кількості води потрапити у море, — пояснили вчені. - накопичиться на поверхні крижаних шельфів талий лід може призвести до руйнування льодовиків і глобальнее потепління відіграє у цьому велику роль".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка