Toyota планує побудувати "розумне" місто з дерева на відновлюваних джерелах енергії

У Японії біля підніжжя гори Фудзі планують побудувати невеличке місто з інфраструктурою, яка управлятиметься через інтернет, безпілотниками та «розумними» будинками з дерева.

Проект Woven City - "виткане місто" - презентувала корпорація Toyota Motor на Міжнародній виставці споживчих технологій CES 2020, яка проходила у Лас-Вегасі з 7 по 10 січня.

«Містечко» площею 710000 квадратних метрів задумане як жива лабораторія зведуть у місті Сусоно, префектура Сідзуока на площах заводу Хігасіфудзі (Higashifuji), який передбачається закрити у 2020 році. Воно буде будуватися з екологічних матеріалів, в основному з дерева. 


"Витканим" його назвали з двох причин. По-перше, Toyota колись починала як фабрика з виробництва ткацьких верстатів. До речі, місто будуватимуть на території одного з підприємств компанії. По-друге, місто спроектоване таким чином, що вулиці переплітаються одина з одною. При цьому одні з них будуть виключно пішохідними, інші призначені для катання на велосипедах і самокатах, а треті - для машин, точніше - для безпілотних електрокарів.


Передбачається, що у місті площею вся інфраструктура управлятиметься через інтернет, на вулицях будуть їздити роботизовані транспортні засоби на основі багатоцільових електромобілів e-Palette, у "розумних будинках" використовуватися кімнатні роботи, фізичний стан людей буде контролюватися датчиками з використанням штучного інтелекту. В центрі міста і в кожному кварталі будуть розбиті парки і створені майданчики, де люди можуть збиратися, щоб жителі могли спілкуватися між собою не тільки по інтернету.

Електроенергію місто буде отримувати за допомогою водневих паливних елементів. Крім того, на дахах будинків встановлять сонячні панелі.

Woven City буде розраховане на 2000 жителів. Але надалі населення буде збільшуватися, розповів президент компанії Акіо Тойода на прес - конференції CES 2020.

Передбачалося, що це будуть працівники і пенсіонери корпорації, а також службовці магазинів і т. п., але опитування, проведене в інтернеті серед населення Японії, показав, що звичайні громадяни також висловлюють бажання жити у "витканому місті".

Проект «виткане місто» розробляється з 2009 року і покликане стати своєрідним полігоном для випробування всіляких технічних новинок. Будівництво Woven City планують розпочати у 2021 році. Термінів завершення будівництва не називають.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка