Toyota адаптувала водневу силову установку для морських суден

Компанія Toyota розробила силову установку на водневих паливних елементах, придатну для установки на морські судна.

Першим її отримав експериментальний катамаран Energy Observer, що функціонує тільки на відновлюваних джерелах енергії, передає Motor.

Японський автомобільний гігант приєднався до проекту у 2018 році і адаптував силову установку седана Mirai. На розробку компактного водневого модуля пішло сім місяців. Наступний етап - установка системи на Energy Observer, що продемонструє гнучкість водневих технологій Toyota розом з їх надійністю і ефективністю. Нова силова установка вже пройшла попередню обкатку, поки катамаран був в доках, а зараз її тестують у відкритому морі. До кінця лютого катамаран вийде з порту Сен-Мало, Франція, і продовжить подорож.

Energy Observer побудований у співпраці з французькою дослідницькою організацією CEA-LITEN і спущений на воду у 2017 році. На його борту встановлені два вітрогенератора, 130 квадратних метрів сонячних панелей, два електромотора і електролізер - пристрій, що виділяє з морської води кисень і водень. Останні три роки катамаран подорожує по світу: в планах організаторів експедиції відвідати 50 країн і 101 порт, довівши, що за допомогою сучасних технологій можна знизити згубний вплив на екологію, не жертвуючи комфортом.

Toyota показала серійний Mirai другого покоління у середині січня 2020 року. Седан обладнаний модернізованою системою паливних елементів. Запас ходу Mirai виріс майже на третину і досяг 650 кілометрів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка