Торгівля квотами на викиди парникових газів у Китаї розпочнеться в 2017 році

Влада Китаю в 2017 році має намір запустити систему обов'язкового скорочення викидів парникових газів і відкрити загальнонаціональний майданчик для торгівлі квотами на ці викиди (так звана система cap-and-trade).

Дані заходи в першу чергу торкнуться основних індустріальних сфер: енергетична, сталеливарна, виробництво цементу, паперу, повідомляє Кorrespondent.net.

«Китай робить все можливе, щоб відкрити такий майданчик в 2017 році. Ключовими умовами для створення біржі є раціональні плани по складанню квот, налагоджений механізм функціонування ринку, опрацьовані правила і вдосконалена система реєстрації», - зазначив офіційний представник КНР з питань зміни клімату Се Чженьхуа.

Основна ідея торгівлі емісійними квотами була представлена в 1968 році канадським економістом Джоном Дейлсом. Він пропонував створити ринок прав на забруднення, щоб обмежити забруднення водойм промисловістю.

У 2011 році влада Китаю створила сім пілотних майданчиків з торгівлі квотами на емісію вуглекислого газу в найбільших мегаполісах. Накопичений за цей час досвід використають для створення загальнонаціональної біржі.

Крок по створенню системи cap-and-trade стане одним з найважливіших на шляху до стабілізації і поліпшення екологічної ситуації в країні, яка є найбільшим джерелом забруднення світової атмосфери. 

Раніше влада Китаю взяла на себе зобов'язання до 2020 року скоротити викиди вуглекислого газу на 40-45% від рівня 2005 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка