Тільки 2% київських будинків відповідають вимогам енергоефективності - експерт

68% будинків у Києві мають надзвичайно високе споживання енергоресурсів і тільки 2% - відповідає сучасним вимогам з енергоефективності.

Такі результати проведеного у столиці дослідження проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні", передає Источник.info.

Загалом був проведений моніторинг 1500 столичних будівель, каже керівник проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" Діана Корсакайте.

«30% будинків мають середнє по Європі енергоспоживання, - зауважує фахівець.- Однак більшість будівель, які увійшли в категорію з надзвичайно високим рівнем споживання, витрачають вдвічі або навіть більше енергії, ніж середнє енергоспоживання в Європі".

За словами Діани Корсакайте, Україна має дуже великий потенціал в енергозбереженні. "Ми допомагаємо партнерам нашого проекту - а це 35 українських міст - розвивати муніципальні енергетичні системи у відповідності зі стандартом ISO 50001 та енергоменеджмент, - акцентувала фахівець.- Як результат, широка освітня та тренінгова діяльність USAID допомагає визначити енергоефективні заходи, які повинні бути впроваджені у цих населених пунктах».

Експерт навела приклад Вінниці – міста, яке завдяки покращенню енергоменеджменту першим в Україні отримало європейську енергетичну нагороду за скорочення надлишкового споживання.

Як зазначила Діана Корсакайте, проект активно співпрацює з громадянами, підвищуючи обізнаність населення у питаннях енергоощадності, переходу на відновлювану енергетику та допомагаючи усвідомити необхідність створення ОСББ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка