В США нові реалії: накопичувачі енергії впливають на тарифи електроенергії

17 листопада 2016 р Федеральна комісія з регулювання енергетики США (Federal Energy Regulatory Commission - FERC) опублікувала проект Порядку участі накопичувачів енергії в «ринках потужності, енергії та допоміжних послуг, які керуються регіональними мережевими організаціями і незалежними системними операторами (організованих оптових ринках електроенергії)».

В проекті пропонується забезпечити ефективний та недискримінаційний доступ систем зберігання енергії і розподілених систем генерації на енергетичний ринок, і «більш ефективно інтегрувати ресурси накопичувачів енергії в організовані оптові ринки з метою вдосконалення конкуренції і сприяти тому, щоб на цих ринках встановлювалися справедливі і розумні ціни».

Поява даного документа викликана побоюваннями, що системи зберігання можуть зіткнутися з перешкодами при участі в оптових ринках. У квітні поточного року федеральна комісія з регулювання енергетики провела консультації з учасниками ринку, в результаті яких з'явився вищеописаний документ.

Впровадження систем зберігання енергії і розподіленої генерації часто обмежується застарілими правилами оптового ринку, які були, за висловом Регулятора, «розроблені в епоху, коли традиційні ресурси генерації були єдиними учасниками оптових ринків електроенергії». Новий порядок буде сприяти розширенню переліку учасників, включення в ринок систем розподіленої генерації та зберігання енергії всіх видів: батареї, маховики, стиснене повітря, ГАЕС теплові акумулятори енергії та електричні транспортні засоби.

При затвердженні документу, оператори систем зберігання енергії зможуть, на ряду із мережевими організаціями та системними операторами, впливати на структуру тарифів в оптових ринках електроенергії.

Отже, накопичувачі енергії поступово переходять з категорії рідкісних опцій та пілотних проектів в розряд повноправних учасників ринку. Якщо Порядок буде затверджено, роль систем зберігання та розподіленої генерації в енергосистемах істотно зросте, ринок накопичувачів енергії отримає додатковий імпульс. Також це може відкрити нові можливості для виробники електромобілів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка