Тернопіль отримає грант у розмірі 300 тис євро на покращення енергноефективності

Тернопіль отримає грант на модернізацію газової котельні та встановлення індивідуальних теплових пунктів у одному з районів у розмірі 300 тисяч євро, повідомляє komun.te.ua.

Запропонований "Тернопільміськтеплокомуненерго" проект буде реалізовано у рамках міжнародної програми з енергоефективності та довкілля «Демо Україна», яка фінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією «НЕФКО».

Як зазначає заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Богдан Миськів, газові котли облаштують пальниками для спалювання пелет. А встановлення індивідуальних теплових пунктів у всіх житлових будинках та громадських спорудах, які підключені до газової котельні по вул. Купчинського, 14, дозволить постачати тепло відповідно до температури зовнішнього повітря та формувати рахунки на основі приладів обліку, пояснює фахівець.

За словами Богдана Миськіва, облаштування ІТП дасть змогу закрити центральний тепловий пункт у проектному районі та впровадити двотрубну систему, яка забезпечить кожен будинок гарячою водою. Згідно з попередніми оцінками, реалізація проекту скоротить споживання газу на 86% та підвищить енергоефективність району на 15-20%.

На впровадження інноваційного проекту уряд Швеції через фонд технічної допомоги виділить 300 тисяч євро грантових коштів, КП "ТМТКЕ" має намір покрити 15% витрат на будівельні та монтажні роботи.

У "Тернопільміськтеплокомуненерго" сподіваються, що проект матиме невеликий термін окупності та забезпечить значні фінансово-економічні переваги.

Безпосередні роботи із впровадження проекту розпочнуться під час неопалювального сезону 2016 року. Наразі триває формування бізнес-плану, на черзі – проведення тендерних закупівель.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка