Термомодернізація багатоповерхівки в Луцьку скоротила втрати тепла вдвічі

Економія енергоресурсів при обігріванні будинків вимагає спочатку вкладення фінансових, технічних та людських ресурсів для забезпечення щомісячного суттєвого зменшення споживання тепла, а відповідно і коштів на оплату за нього. Термомодернізація дає такий ефект. Це можна простежити на прикладі будинку, котрий пройшов шлях змін. Цікавим є те, що тут застосували метод укладення договору ЕСКО (енергосервісна компанія).
9-ти поверховий будинок, котрий має 144 квартири і знаходиться в управлінні ОСББ «Біном» став учасником проекту з впровадження енергозберігаючих заходів. Голова ОСББ разом з мешканцями поставили собі мету: оптимальна температура в приміщеннях при залежності від зовнішньої температури і зменшення споживання тепла. Провели детальні розрахунки існування без змін, котрі показали дуже неоптимістичні цифри.

Знайшли інвестора, котрим стала компанія «Луцькі комунальні системи» за підтримки проекту «Реформа міського тепло забезпечення» (США). Інвестор взяв на себе всі роботи, вартість котрих склала 2 млн. грн. Він же перейняв на себе отримання плати за тепло від мешканців і залишав у себе зекономлені від економії кошти для повернення інвестиції.

Для досягнення термомодернізаційного ефекту і ефективного енергоспоживання, в будинку було проведено:
• зовнішнє утеплення стін теплоізоляційним матеріалом (пінополістирольними плитами затехнологією Henkel) товщиною 10 см;
• ґрунтовка і фарбування стін;
• встановлено індивідуальний тепловий пункт датської компанії Danfoss, утеплення тепломереж;
• у місцях загального користування (під’їзди, технічний поверх, підвал) встановлено енергозберігаючі металопластикові склопакети;
• ремонт під’їздів;
• впорядкування прибудинкової території.

До реконструкції:
luzk1.jpg 

Після реконструкції:
luzk2.jpg


Після  першого  етапу  скорочено  втрати  тепла  в 2  рази (за сезон 2010-2011 року спожито 617 Гкал, а до модернізації 1100 Гкал). Період окупності –  10 років. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка