Термоакустичні системи переробляють сонячну енергію в електрику

Розвиток цивілізації супроводжується значним збільшенням енергоспоживання, а для генерації електроенергії потрібно все більше вуглеводного палива, запаси якого з кожним десятиліттям виснажуються. Середньорічна частина світового енергобалансу покривається на 78% вугіллям, газом та нафтою і на 3% ядерною енергетикою. Відновлювані джерела енергії (ВДЕ) виробляють 22% електричної та теплової енергії.

Невичерпним джерелом енергії є сонячна енергія. Традиційним застосуванням сонячної енергії є перетворення сонячної енергії в електричну або в опалення та підігрів води.

В якості споживача сонячної енергії, достатньо перспективним, є застосування термоакустичних апаратів (ТАА). Їхні переваги: висока надійність (відсутність рухомих вузлів); відсутність шкідливих для довкілля робочих середовищ; широкий діапазон робочих температур, навіть з температурами -160 ̊С.

1.jpg

Принцип роботи даного апарату: сонячний параболічний концентратор спрямовує сонячні промені на пластину нагрівача, між нагрівачем та охолоджувачем створюється температурний градієнт в регенераторі і термоакустичний двигун починає працювати. 

Доцільним признають вчені використання ТАА в низькотемпературних солярних системах з застосуванням типової схеми з проміжним теплоносієм. Робоча рідина насосом  подається до теплообмінника, який, в залежності від компоновочної схеми, використовує сконцентроване тепло або тепло системи охолодження (сонячних фотоелектричних панелей) і підігрівається. В якості робочої рідини варто використовувати термальне масло. Далі робоча рідина надходить до теплообмінника, а через охолоджувач прокачується охолоджувальний теплоносій. Завдяки створеному температурному градієнту, в регенераторі, ТАД починає працювати. 

2.jpg
 
Опрацював Василь Прусак – Центр енергозбереження 
за матеріалами 
Коробко Володимир Владиславович, к.т.н., доцент 
Московко Олексій Олексійович, аспірант

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка