Тепловий насос найефективніший в пасивному будинку

В північно-західній частині Польщі, недалеко від Старгарду, в одному з «пасивних» будинків встановили тепловий насос Panasonic Aquarea. Тут вдало поєднано сучасний підхід до самої будівлі (теплотехнічні , вентиляційні, енергоощадні принципи) і ефективну систему обігрівання.

Експлуатація будинку показала, що оплата за обігрівання тут вдвічі нижча, ніж у випадку обігрівання газом.
 
Сам «пасивний» будинок проектувала фірма Procyon. Загальна площа будинку 147 м2. Будинок збудовано в липні-серпні 2013 року. Цей будинок першим у воєводстві  отримав сертифікат Інституту Пасивного Будівництва в Дармштат (Darmstadt). Це означає, що всі конструкції будинку витримано у відповідності до відповідних норм. 


Норми таких стандартів передбачають річну потребу енергії на обігрівання будинку не більше, ніж 15 кВт*год/м2. Термічний комфорт допомагають підтримувати пасивні джерела енергії: мешканці, електричні пристрої, сонячне проміння. Суттєве зменшення втрат тепла завдячує великій теплоізоляції будівельних конструкцій. Тепло відбирається і від системи вентиляції. Для підтримання комфортної температури для мешканців, вхідне повітря підігрівається в системі вентиляції. Система обігрівання в цьому будинку низькотемпературна – підлогова. Тепловий насос має в комплекті 200 літровий бойлер гарячої води. 

Система керування дозволяє підтримувати в кожному приміщенню ту температуру, котра необхідна в ньому.


Якщо б будинок використовував газ для спалювання в котлі, то протягом року в атмосферу попадало б 4500 кг СО2. Хоча для теплового насоса використовується електроенергія, при виробництві котрої також є викиди, та цієї електроенергії використовується незначна кількість (завдяки конструкції теплового насоса) і шкоди природі завдається набагато менше.

Для пасивного будинку  вибір теплового насоса має дуже добре співвідношення якість/ціна.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка