Тепловтрати 1 тис. будинків можна оцінити всього за 1 год завдяки "тепловізору на колесах"

Для якісного і комплексного вирішення питання економії теплоносіїв при опаленні будівель застосовують попередній енергоаудит. Це системна робота, при якій спочатку проводяться обміри всіх конструктивних елементів будівель, оцінюється їхній стан і теплопровідні характеристики. При цьому використовуються прилади для оцінки тепловтрат, напр., тепловізори. А потім  проводяться технічні та економічні розрахунки необхідних робіт з повної термомодернізації будівлі, що дає гарантований і економічно-доцільний ефект зменшення споживання теплоспоживання. Процес довготривалий, а будівель дуже багато. Тому є реалізації способів пришвидшеного отримання термоаудиторських даних.

4.pngНова технологія MIT надає новий підхід – вона створює карти тепла будинків для вулиць і кварталів. Фірма Essess взяла за основу спосіб переведення в Google-карти вулиць і міст. Вона застосовує автоматизовану систему сканування та обстеження будівель, розміщену на даху автомобіля. В систему входять тепловізорні камери і камери з подібним спектром. Програмне забезпечення контролює докладність прив’язки фотофіксації до конкретного будинку. В результаті поїздки спеціалізованого автомобіля-лабораторії отримуються дані про «витікання» тепла з будинків. 

Не все вдавалося зразу, потрібно було підібрати типи камер, розробити і вдосконалювати  програмне забезпечення для узгодження роботи системи. Але тепер працює система, яка допомагає отримувати швидкі і докладні дані тепловізорних обстежень будинків. А така інформація стає основою для інвестування коштів у енергоощадні та енергоефективні технології. Новою системою користуються військові організації, муніципальні структури.

Протягом години автомобіль-лабораторія може зафіксувати стан температури зовнішнього фасаду для тисяч будинків. Є можливість оцінити втрати через вікна, двері, стіни і фундаменти, щоб допомогти власникам звернути увагу на необхідність обмеження втрат тепла.

6.jpg

Тепловізорні камери працюють в кількох різних спектрах випромінювання. Синхронно з ними включена система формування і запам’ятовування об’ємних зображень будівель. Програмне забезпечення синхронізує процес фотографування і накопичення даних в комп'ютері. Протягом ночі мобільна термовізорна лабораторія може накопичувати 3 терабайти даних, які потім передаються в офіс в Бостоні.

5.png

Робота, яка започаткована в 2011 році, дала можливість оцінити в США тепловтрати чотирьох мільйонів будинків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка