Тепло Дніпра та каналізаційних стоків можуть замінити газ

Про важливість застосування енергозберігаючих технологій і застосування відновлювальної енергії говорять практично кожного дня на різних рівнях: мешканці, влада, виробники тепла.
                                        
В Запоріжжі за останні роки розроблено цілий ряд цікавих проектів, котрі можуть стати доцільними тепер, коли потрібно досягнути реальної ефективності при виробництві і передачі тепла. Спеціалісти «Міських теплових мереж» мають кілька проектів заміщення природного газу.
40 млн. м3 газу можна зекономити, якщо використати тепло міських стоків. Проект передбачає використання теплових насоів, котрі зможуть нагрівати теплоносій для системи обігрівання до темпертури 70-75 С.

Читайте також: Опалення від каналізації? Дізнайтесь як
Перспективним може бути теплопостачання для частини міста від Запоріжської атомної станції. Такий проект має шанс підтримки від Європейського банку реконструкції та розвитку.
Якщо ціна за газ виросте до 1000 дол за м3, то вигідним стане проект використання теплових насосів для використання тепла Дніпра. Таким способом можна замістити 50 млн.м3 газу.

Читайте також: У Британії музей обігрівають теплотою моря
Вже працює на енергонезалежність міста та країни котельня Воєнмістечка, де встановлено два котли на щіпу (відходи деревини). Потужність котлів по 820 кВт. 

Читайте також: Біомаса буде обігрівати Миргород
Єдиним важким питанням стають фінанси, місто не може самостійно впевнено розвивати ці напрямки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка