Тендер на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові відклали на два місяці

Проведення тендерів на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові відклали на два-три місяці.

Про це заявив Вадим Ноздря, керівник ЛКП "Зелене місто", що спеціально створено Львівською міськрадою для вирішення проблеми ТПВ у обласному центрі, передає Щоденний Львів

«На сайті ЄБРР є інформація про проект "Lviv Solid Waste Project", за яким банк надаватиме позику Львову, починаючи з 1 вересня 2017 року, і закінчуючи 1 вереснем 2018 року, - говорить він. – Тендерні закупівлі за цим проектом мали би відбутися у 4 кварталі 2017 року - за кілька днів цей строк спливає».

Затримка з оголошенням тендерів зумовлена тривалістю отримання необхідної документації, пояснив Вадим Ноздря. «На останньому засіданні Львівської міської ради депутати надали ЛКП "Зелене місто" дозвіл на розроблення проекту землеустрою, - пояснив він. - Ми зможемо оголосити тендер лише після розробки проекту землеустрою та отримання містобудівних умов».

ЛКП "Зелене місто" планує зменшити суму позики європейських банків необхідної для вирішення проблеми з утилізації твердих побутових відходів до 55 млн євро. «Це передбачено документами, які ми вже подали до банку, - розповідає Вадим Ноздря. - Найближчим часом ми надамо журналістам копії поданих документів».

Ще донедавна у міській раді Львова мали намір будувати сміттєпереробний завод на території львівської ТЕЦ-2. І ЛКП "Львівтеплоенерго", якому належить ця електростанція, вже навіть уклало договір з харківським ПрАТ "Важпромавтоматика" щодо проектування будівництва сміттєпереробного комплексу, який був оприлюднений 11 листопада. За ці роботи Львів заплатив ПрАТ "Важпромавтоматика" 490 тисяч гривень.

За словами Вадима Ноздрі, до договору між ЛКП "Львівтеплоенерго" та ПрАТ "Важпромавтоматика" постало дуже багато зауважень і аби дотриматися всіх нормативів та вимог закону місто змінило ділянку.

Наразі Залізничний відділ поліції розслідує зловживання під час закупівлі послуг з проектування будівництва сміттєпереробного комплексу комунальним підприємством "Львівтеплоенерго". На думку слідчих, уклавши два прямих договори на ці роботи, теплоенерго уникло проведення конкурсних торгів. Про це стало відомо з ухвал суду, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Минулого тижня Львівська міська рада вирішила зводити сміттєвий комплекс на вулиці Пластовій, де є очисні споруди ЛКП "Львівводоканал".

Голова ГО "Бюро екологічних розслідувань" Дмитро Скрильніков зауважив, що на даний момент Львів повернувся до "нульової крапки" у вирішенні сміттєвої проблеми. «Тепер треба розробляти новий проект, - нарікає він. - Може, ми на Пластовій будемо сміття готувати до спалення, а на ТЕЦ - таки будемо спалювати? Коли ми питали, чому проект розробляє підприємство, яке ніколи не проектувало сміттєспалювальних заводів, нам відповідали: "Тому, що це територія ТЕЦ-2". Тепер ми змінили територію, отже будемо шукати нового проектанта?».

За словами члена постійної комісії з питань інженерного господарства, транспорту, зв'язку та житлової політики Львівської міської ради Романа Іванціва, зараз місто використовує не кредитні кошти, а гроші з власного бюджету.

«ЄБРР готовий надати певну суму коштів для фінансування певних проектів, - пояснює він. - Які це проекти і скільки будуть коштувати - потрібно мати проектну документацію, але ключове питання - під які технології ми будемо використовувати?».

Примітно, що фахівці французької компанія "Еgis" оцінили вартість рекультивації сміттєзвалища у Грибовичах орієнтовно у 28,58 млн євро, а будівництво комплексу механіко-біологічної переробки сміття - 37,87 млн. євро. Як повідомив 26 грудня заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак на засіданні Львівського прес-клубу присвяченому темі "Що Львів уже зробив для будівництва сміттєзаводу та рекультивації сміттєзвалища в рамках проектів, які фінансують ЄБРР та ЄІБ?", техніко-економічне обґрунтування обох проектів французи зроблять Львову безкоштовно.

На думку еколога МБО "Екологія-Право-Людина" Алли Войціховської, доцільно вкладати у встановлення сміттєсортувальних ліній, а не у механічну та термічну обробку відходів.

На думку колишнього керівника "AVE-Львів" Олега Гайовишина, Львів повинен вкладати кошти у сортування сміття. «До трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі "AVE-Львів" вдавалося відбирати щомісяця до 20 тонн ПЕТ-пляшок, - каже він. – Такою кількістю пластикових відходів можна засипати площу Ринок майже під саму вежу».

Підтримав пропозицію еколога і Роман Іванців. «Можна вкласти величезні кошти і не отримати результату: у Гданську побудували комплекс за величезні кошти, який зараз не працює, -, - каже він. – Необхідно встановити дві сортувальні лінії, як, приміром, зробили у Кракові - одна така лінія коштувала 10,5 млн євро - Львів може знайти такі кошти».  Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка