Технології відновлюваної енергетики в Україні стануть доступні кожному

“Я чомусь вірю, що розумні люди, 
зібрані в одному місці можуть 
значно більше досягти”

Вже сьогодні є ініціативні небайдужі індивідуали,котрі поставили собі мету зробити відновлювальні джерела енергії більш доступними. Як для мешканців, так і для місцевих громад, бізнесу. Базується цей підхід на принципі open-source - відкритості проектів.

Одним із них, Андрій Зінченко, співзасновник EnergyTorrent – проект, який спочатку був платформою для передачі знань та досвіду. 

Мотиви проекту появилися після багатьох конференцій, тренінгів, котрі не давали конкретного результату. Збиралася купа розумних людей, щось обговорювали, давали рекомендації, поради. Але в результаті навіть не появлялася чернетка бізнес-плану для використання відновлюваної енергії. 

Прийшло розуміння того, що системи відновлюваної енергії нецікаві людям тому, що їх показують як щось надто дороге, як таке, що не виживе без державної підтримки.

Зінченко з колегами побачив, що деяке обладнання можна зробити і не в промислових умовах, а в хорошій майстерні. Можна використати матеріали з ринку чи магазину. Це такі технології як, наприклад, біогазові реактори, газогенераційні установки, парові двигуни, сонячні концентратори.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

На сьогодні мета команди – це дати людям знання про те, як зробити і використати певні технології для використання вільної енергії (сонця, тепла). І дуже важливо, що підтримується  вільне поширення та передача креслень “деталей” і опису технологій - принцип open-source. Ці креслення і пояснення будуть доступними для всіх і кожного – незалежно від того чи хоче хтось використати це для себе особисто чи для бізнесу. 

Команда EnergyTorrent має партнерів в різних містах України і в Європі. Зокрема, в Харкові команда KHackerSpace займається паровим двигуном. Багато винахідників стають частиною команди. Це дуже цінний ресурс.

Фінансування поки що відбувається «із власної кишені». Вже активно ведеться пошук фінансування у донорських структур, фондів. Готується краудфандінг-кампанію через Спільнокошт, тобто добровільне фінансування від будь-якої особи, котра хоче долучитися своєю благодійністю або цілеспрямованою допомогою для реалізації цікавого проекту.

Перспектив доволі багато. Для цього є важливі передумови:
всюди є джерела відновлюваної енергії (сонце, біомаса, малі річки і т.д.)
українці здібні майстри, котрі можуть зробити унікальні речі
все більше розуміння того, що стара енергетика – це тупик

21-22 червня в Києві проведено змагання в побудові сонячних концентраторів, де було отримано багато цікавих результатів:

4.jpg

5.jpg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка