Ціна квот на викиди вуглецю в ЄС вперше перевищила 50 євро за тонну

У Євросоюзі ціна квот на викиди вуглецю зросла до 50,05 євро за тонну, збільшившись більш ніж у два рази у порівнянні з рівнем до початку пандемії коронавірусу.

Вартість квот на викиди СO2 досягла рекордної позначки у вівторок, 4 травня у рамках системи торгівлі викидами ЄС (EU ETS), передає interfax.com.ua

"Показник 50 євро має певне значення, оскільки він вже кілька років є цільовою ціною для деяких інвесторів, - розповів Bloomberg Ульф Ек, головний інвестиційний директор лондонського хедж-фонду Northlander Commodity Advisors LLP. - Ціни можуть ще зрости, але також очікуємо жорстких політичних дискусій на шляху до показника 100 євро і вище, які у якийсь момент можуть змінити настрої».

Він також зазначив, що очікує зростання ціни викидів вуглецю до 75 євро і вище до кінця 2021 року.

Як повідомив Financial Times, ще у грудні минулого року ціна викидів вуглецю не перевищувала 30 євро за тонну. Ціна за цей час різко зросла, оскільки трейдери впевнені, що у найближчі роки буде потрібно посилити доступність квот на викиди вуглецю, якщо ЄС хоче досягти мети скорочення викидів СО2 на 55% до 2030 року.

Крім того наголошується, що минулого тижня підприємства сталеливарного сектора та інших галузей, сильно забруднюючих навколишнє середовище (нафтохімія і цемент), закликали Євросоюз прискорити реалізацію планів щодо введення механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM) щодо країн-експортерів поза ЄС, побоюючись опинитися в невигідному конкурентному становищі.

Згідно з Financial Times, за поточною ціною викидів СО2 сталеливарний сектор в ЄС зіткнеться з витратами у розмірі близько 2 млрд євро у цьому році, незважаючи на те, що країни-члени нададуть більшу частину квот на викиди вуглецю безкоштовно.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка