Цікаві місця для встановлення сонячних електростанцій

Технологія отримання сонячної електроенергії постійно вдосконалюється. Спочатку це були дахові конструкції, а тепер такі електростанції знаходять собі місце на морі, в небі і … трохи далі – в космосі.

Коли говорять про використання сонячної електрогенерації на морі, то на думку спадають кораблі, на яких вже також почали використовувати відновлювальну енергію від сонця для роботи гібридних двигунів. Але є й інші нетрадиційні проекти, як наприклад, на швейцарському озері Lake Neuchâtel. Тут плавають три острови з фотопанелями, кожен площею в 25 м2. Інноваційним рішенням стало використання системи слідкування за сонцем, яка заставляє ці острови повертатися до найбільш продуктивного попадання сонячних променів на панелі для збільшення виробництва енергії.

4.png

Знаходять місце для фотопанелей і в небі - на крилах літаків. Літак Solar Impulse зумів провести в повітрі 18 годин, використовуючи тільки сонячну енергію. 

5.jpg

Фірма Falcon UAS Technologies виробляє дрони, які живляться від сонячних панелей і здатні триматися в повітрі 14 годин.

7.jpg

Науковці з Університету Carnegie Mellon підняли планку місць для панелей ще вище – створили спеціальний космічний всюдихід, який може бути відправлений на Місяць. Машина буде проводити буріння в кратерах, беручи проби грунту для аналізу. Для забезпечення роботи всюдиходу передбачена робота фотопанелей.

6.jpg

Амбітний проект мають японські винахідники, які розраховують через 30 років реалізувати проект Luna Ring, в якому сонячна електростанція буде працювати на Місяці, а електроенергія буде пересилатися на Землю в кількості 13000 терават.

8.jpg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка