Централізоване опалення в Україні може стати ефективнішим завдяки програмі DemoUkrainaDH

Українські міста можуть отримувати нові технології та сучасні рішення, які можна застосувати в системах централізованого опалення за допомогою фінансової програми DemoUkrainaDH. Цей інструмент фінансування створений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на фондом НЕФКО на базі підтримки Швеції та фонду Е5Р. Міста отримують досвід міжнародної практики підготовки проектів, проектування, закупівель, виконання проектів та контролю результатів для отримання енергоефективних послуг з опалення.

 

На різних стадіях знаходяться 10 проектів, які започатковано 2012 року у статусі  демонстраційних. Передбачено змішане фінансування для розробки та виконання проектів

- кредит, 

- грант 

- технічну допомогу.

 

Кредитний договір на модернізацію системи теплопостачання міста Полтави підписано з НЕФКО. Демонстраційний проект дозволить здійснити капремонт котельні з встановленням повністю автоматизованих газових котлів. Для економії теплоносія в теплотрасах, буде замінено частину підземних труб на попередньо-ізольовані. 


1.jpg


Створення стабільності теплопостачання у споживачів тепла будуть забезпечувати 10 нових індивідуальних теплових пунктів.


2.jpg

 

Загальна вартість проекту 553 тисячі євро. Сума складається з власних коштів «Полтаваобленерго» та внесків DemoUkrainaDH і НЕФКО. Проект підтримано грантовим фінансуванням Шведського агентства міжнародного розвитку і співпраці (СИДА), Фондом Східноєвропейського партнерства в сфері енергоефективності і екології (Е5Р).

 

Після виконання проекту знизиться споживання газу приблизно на 220 тисяч кубометрів і зменшиться споживання теплової енергії приблизно на 2060 МВт на рік. Місто не отримає викидів вуглекислого газу у кількості 414 т/рік. Зменшиться і споживання електроенергії, що дозволить місцевому бюджету економити біля 55 тисяч євро.

 

Протягом 2016-2017 років планується реалізувати всі пілотні проекти DemoUkrainaDН. Кожний проект зменшить споживання енергії на 30% та дасть значне скорочення викидів СО2. В містах отримають модернізовані системи централізованого опалення та навчаться працювати відповідно до найсучасніших технологічних вимог та принципів проектування. 


По темі: Японці профінансували будівництво котельні на Харківщині, яка щорічно економитиме майже 1 млн грн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка