Центр «Наші діти» використовує геотермальну енергію та став першим енергозберігаючим центром в Україні

У Києві центр захисту дітей "Наші діти"(вул. Тичини, 28-Б, мікрорайон Березняки) встановив геотермальні теплові насоси, які використовують тепло ґрунтових вод.

Наразі термальну енергію землі споживає три функціональні корпуси закладу, призначеного для позбавлених батьківської опіки дітей. Центр, кожен корпус якого має вісім індивідуальних кімнат, був збудований у 2004 році в рамках проекту Німецько-польсько-українського товариства. 

Як зазначає виконавчий директор структурного осередку Німецько-польсько-українського товариства Андре Поддубни, використання сонячної енергії у листопаді-березні – у найбільш енергетично актуальний для України період - малоефективне, тому застосували доволі розповсюджений німецький досвід – геотермію (теплові насоси). 

10.jpg

Геотермічною енергією центр забезпечує водоємний піщаний грунт Дніпровського району Києва, який виступає в ролі ефективного каналу живлення. Для встановлення 54 свердловини глибиною 55 метрів було переорано близько 500 квадратних метрів прилеглої території. 

6.jpg

Через спеціальні приймачі у технічному відділенні генерується щодоби 120 кіловат електроенергії, яку дитячий заклад використовує для власних потреб.

7.jpeg

Як результат, у 2014 році енергоспоживання трьох будівель центру «Наші діти», загальна площа яких становить близько 3500 кв. метрів, обійшлося у 66 тисяч гривень. Електроенергію у цьому закладі не економлять: опалення, гаряча вода, цілодобове світло, тепла підлога та побутові пристрої – все використовується за потребою. Для порівняння: у зимовий сезон енергозабезпечення одного типового дитячого садка коштує 300-400 тисяч гривень на місяць. 

8.jpg

Вартість робіт, енергоощадного устаткування та обладнання обійшлася Центру «Наші діти» на Березняках у 4 млн гривень (за цінами 2013 року).

По темі: У скандинавських країнах теплові насоси зменшують електровитрати на опалення в 3 рази

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка