ТОП-5 інновацій у відновлюваній енергетиці, що можуть змінити світ

Інновації в енергозбереженні, технологіях виробництва і акумулювання електроенергії з відновлюваних джерел впливатимуть на кожного споживача. Наступні п’ять технологій обіцяють змінити обличчя енергетичної галузі в найближчі 20 років, пише Вusinessinsider.

1. Паливні комірки: виробники вантажних автомобілів Kenworth, Toyota та UPS почали інвестувати в технології паливних елементів, які дозволять транспортним засобам працювати на водні та кисні, виробляючи лише тепло та воду як викиди. Сучасне виробництво водню вимагає значного використання викопного палива, але цей процес може незабаром працювати на відновлюваних джерелах енергії, що робить транспортні засоби на паливних елементах альтернативою існуючим рішенням у сфері вантажних перевезень.

2. Літій-кисневі акумулятори. Ці елементи зберігання, також відомі як паливні елементи з літій-киснем, розробляються для електромобілів у наукових лабораторіях у всьому світі. «Science Daily» зазначає, що потрапити на масовий ринок цим акумуляторам заважають два недоліки: непередбачуване коротке замикання та швидка втрата енергії акумулятором. Вчені вже розв’язали другу проблему, та шукають доступне вирішення першої.

3. «Розумна» мережа. Першим кроком у створенні надійної мережі буде встановлення інтелектуальних лічильників у кожному будинку. Нові лічильники надсилатимуть постачальнику інформацію онлайн про використання електроенергії, що дозволить змінювати її доступність, відповідно до останніх потреб. Досі в таких країнах, як Велика Британія, виникають проблеми з коригуванням технології відповідно до національної інфраструктури.

4. Приливні турбіни. Досі ця технологія, що використовує для вироблення електроенергії енергію припливів, не користується великим попитом. Через аварії, протести риболовецької промисловості та велику вартість самої технології, приливні турбіни не дуже популярні. Однак технології не стоять на місті – найбільшу в світі приливну електростанцію потужністю 9 МВт мають збудувати в Канаді, що знаменує собою новий здобуток у цій галузі.


5. Космічна сонячна енергія. Ця концепція здавалася фантастичною з 1970-х років через високу вартість транспортування панелей та іншого обладнання. Крім того, питання передачі виробленої енергії назад на Землю викликало занепокоєння. Сонячні панелі, встановлені на землі, підключаються до місцевої енергосистеми. Це спонукає вчених розробляти технології бездротової передачі енергії, які починають впроваджуватися.

Нагадуємо, що вже цих вихідних пройде перший в Україні хакатон сталих інновацій, який об'єднає молодих українських винахідників та відповідальний бізнес.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: