Сигаретні недопалки можуть зберігати електроенергію

Уявіть собі світ, де сигаретні бички можуть накопичувати енергію для ваших смартфонів, планшетів та навіть повітряних турбін, таким чином стаючи екологічно чистим вирішенням проблеми акумулювання енергії... До цього вже не так і далеко.

Група вчених з Південної Кореї перетворила фільтри використаних сигарет у високоякісний матеріал, що може бути використаний як накопичувач енергії для комп'ютерів, переносних пристроїв, електричних транспортних засобів та повітряних турбін, повідомляє iop.org

«Волокна ацетату целюлози, з якої переважно зроблені сигаретні фільтри, можна переробити на вуглецевий матеріал за допомогою простої, одноетапної термічної технології, яка називається піролізом», - пояснює професор Чонгхоп Ві (Jongheop Yi) з Сеульського національного університету. 

Читайте також: Енергія, котра лежить на підлозі

Вуглецева речовина, що утворюється на виході цієї реакції, має значну кількість маленьких пір, і тому є матеріалом надвеликої ємності. Цей матеріал можна використовувати для покриття електродів суперконденсаторів – електрохімічних компонентів, які можуть запасати надвелику кількість електричної енергії. 
«Високопродуктивна суперконденсаторна речовина може мати велику площу поверхні, що досягається створенням великої кількості пір всередині матеріалу», - відзначає професор Ві.

Комбінування різних розмірів цих пір забезпечує високу густину енерговиділення, що є необхідною властивістю суперконденсаторів для їх швидкої зарядки та розрядки. 

Читайте також: Акумулювання енергії за допомогою повітря

В даному матеріалі міститься більше електричної енергії, ніж в комерційно доступному вуглеці. Він також має більше збереженої енергії порівняно з графеном та карбоновими нанотрубками - зазначається в попередніх дослідженнях.

За оцінками, кожного року в оточуюче середовище по всьому світі потрапляє близько 5.6 трильйонів використаних сигарет.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка