Світовий банк допоможе Україні створити кліматичний фонд

Світовий банк допоможе Україні створити дієвий кліматичний фонд.

Про це повідомила пресс-служба Міністерства довкілля за підсумками онлайн-зустрічі очільника міністерства Романа Абрамовського з представниками СБ у справах країн Східної Європи, передає mind.ua

«Кліматичний фонд – це нова фінансова інституція, яка співфінансуватиме через прозорі процедури програми з декарбонізації та модернізації, - пояснив міністр. – Для нас надважливо отримати такого надійного партнера у розвитку кліматичних фінансів, що акумулює досвід світових країн із створення та оптимальних алгоритмів роботи таких фондів».

Крім цього, у Міндовкілля розповіли про вже виконані Україною завдання щодо екологічної політики. Зокрема, йдеться про запуск інвентаризації лісів, продаж 100% ділової деревини через відкриті аукціони та розроблену стратегію управління лісами до 2035 року.

Голова світової практики з питань захисту довкілля, природних ресурсів та блакитної економіки для Європи та Центральної Азії Ксенія Львовскі зауважила, що для Світового банку СБ важливо, аби у сфері захисту довкілля відбувалися зміни та реформи. «СБ надаватиме технічну та консультативну допомогу, кредитні кошти, - каже вона. - Напрямків співпраці може бути багато, але пріоритетними наразі є кліматичні фінанси, лісове господарство, управління відходами, запобігання промисловому забрудненню та розвиток біорізноманіття».

У підсумку, сторони домовилися про співпрацю у створенні Українського кліматичного фонду; підготовці аналітичного звіту про кліматичні цілі та розвиток економіки, розробці стратегії партнерства між Україною та СБ, яка складатиметься із коротко- та довгострокових проектів на наступні п'ять років; проведенні технічних дискусій по низці законопроектів та продовженні спільної аналітичної та законотворчої роботи; розвитку та проведенні масштабної інституційної реформи лісового господарства.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка