Світова вітроенергетика встановить 1 ТВт нових потужностей за десять років

З 2021 по 2030 рік приріст потужності вітрової генерації у цілому по світу складе 1 ТВт.

Такий прогноз оприлюднила дослідницької компанії Wood Mackenzie, передає powerengineeringint.com

З 2021 по 2030 рік Китай планує ввести в експлуатацію до 1 200 ГВт потужності вітрової і сонячної генерації, при цьому обсяг запуску нових ВЕС складе 408 ГВт, що відповідає 41% введення вітрової генерації по світу у цілому. Очікується, що потужність шельфової вітрової генерації за аналогічний період зросте на 73 ГВт або на 800% . Інші країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону планують ввести в експлуатацію у сукупності 126 ГВт потужності вітрової генерації до 2030 року, з яких майже 50% припаде на Індію.

Ще одним ключовим регіоном, який збільшуватиме потужності вітроенергетики у період до 2030 року, стане Європа. У 10-річній перспективі з урахуванням політики з декарбонізації, стимулюючої розвиток ВДЕ-генерації, Європа планує ввести в експлуатацію 248 ГВт нових вітроенергетичних потужностей, 66% з яких припадають на наземні ВЕС, що пояснюється більш потужними вітровими турбінами.

У США у період з 2021 по 2030 рік приріст потужності шельфових ВЕС складе у середньому 4,5 ГВт на рік. У Латинській Америці планується ввести в експлуатацію рекордні 16 ГВт нових потужностей вітроенергетики паралельно із закриттям вугільних електростанцій і переходом комерційних і промислових підприємств на споживання електроенергії, виробленої з ВДЕ. Крім того, у регіоні очікується збільшення аукціонів з відбору проектів будівництва об'єктів генерації на базі ВДЕ. При цьому на Бразилію, Чилі, Колумбію і Мексику припадатиме 90% нових введень потужностей.

У 2020 році введено в експлуатацію 114 ГВт нових вітроенергетичних потужностей, що на 82% більше, ніж у 2019 році в Китаї – найбільшому світовому ринку вітрової генерації – введено в експлуатацію 72 ГВт, хоча більшість з проектів будівництва ВЕС були завершені тільки частково. Крім Китаю, у цілому по світу у 2020 році введено в експлуатацію майже 43 ГВт потужності вітрової генерації. Значний внесок у це також зробили США (+6 565 МВт), Бразилія (+1 055 МВт), Нідерланди (+1 878 МВт) і Австралія (+1 363 МВт).

Встановлений у 2020 році світовий рекорд запуску об'єктів вітрової генерації, підкреслює її важливу роль у реалізації енергетичного переходу. Проте, незважаючи на швидке зростання потужності вітроенергетики, як і раніше існує необхідність у прийнятті нових політичних рішень або перегляді існуючих цільових показників для забезпечення більш широкого використання вітрової генерації, а також розширення співпраці між міжнародними кредитно-фінансовими організаціями, розробниками енергетичних проектів, що представляють як приватний, так і державний сектори економіки, що, як передбачається, збільшить фінансування проектів у галузу вітроенергетики. Також для прискорення реалізації проектів будівництва об'єктів вітрової генерації має життєво важливе значення наявність державного субсидування. Про це свідчить зростаюче число проектів, що залишилися незавершеними. При наявності достатньої фінансової підтримки з боку держави реалізація проектів будівництва вітрової генерації може рухатися більш швидкими темпами і більш широко використовуватися її потенціал.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка