Суверенний фонд Норвегії вперше інвестував в альтернативну енергетику

Суверенний фонд Норвегії (Norges Bank Investment Management) купив частку у розмірі 50% у морському вітропарку в Нідерландах майже за 1,4 мільярда євро.

Інвестиційне управління фінустанова вперше вклало у проект відновлюваних джерел енергії, передає nbim.no

"Norges Bank Investment Management підписав угоду про придбання 50-відсоткової частки у морському вітропарку Borssele 1&2, розташованому у Нідерландах, — йдеться у повідомленні. - Угода була підписана 7 квітня, завершення операції очікується у другому або третьому кварталі 2021 року".

Сума угоди становить 1,375 мільярда євро. Продавцем частки виступає компанія Orsted A/S, яка також продовжить володіти часткою у зазначеному вітропарку і залишиться його оператором. Встановлена потужність вітропарку Borssele 1&2 становить 752 МВт, він виробляє електроенергію у обсязі, еквівалентному річному споживанню приблизно одним мільйоном домогосподарств у Нідерландах.

"Ми раді зробити першу інвестицію в інфраструктуру для відновлюваної енергетики і співпрацювати з Orsted як з лідером ринку морської вітроенергетики, — говорить директор з управління активами NMIB Міе Хольстад. - Borssele 1&2 — це високоякісний актив морської вітроенергетики, і придбання частки у ньому відповідає нашій стратегії зі створення портфеля високоякісних активів потужностей з вироблення вітряної та сонячної енергії".

Влада Норвегії дала дозвіл суверенному фонду країни на інвестиції в інфраструктуру відновлюваної енергетики у 2019 році.

Суверенний фонд Норвегії, або NBIM - інвестиційне управління Центрального банку Норвегії (Norges Bank), що відповідає за діяльність з управління активами; є одним з найбільших у світі інвестиційних фондів. NBIM управляє державним пенсійним фондом Норвегії і більшою частиною валютних резервів ЦБ країни. Серед інших, фонд володіє паперами таких компаній як Microsoft, Apple, Nestle SA, Alphabet, Amazon, Royal Dutch Shell, Novartis, Facebook.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка