Сушка зерна може бути ефективнішою, якщо правильно використовувати відходи

Подорожчання газу та дизпалива різко збільшило собівартість сушки та зберігання зерна. Але при цьому варто звернути увагу на паливо, котре лежить під ногами – солому. Пшениця, соя, гречка, ріпак – всі ці рослини залишають після збирання врожаю масу соломи. 

Солома є ефективним і дешевим паливом для теплових сушок, а також для опалення приміщень. Спалювання однієї тони соломи дає 3МВт тепла. Це означає, що 3 тони соломи заміняють 1000 куб.м газу. За підрахунками сільськогосподарських виробників, собівартість однієї тони тюкованої соломи з доставкою до котельні, складає 250 грн.  Якщо врахувати подрібнення соломи, котре потрібне для деяких котлів, то ціна соломи збільшиться на 16-20%. Порівняння ціни соломи і газу показує, що при однаковому виробітку тепла, солома дешевша в 3-5 разів.


Компанія «Біоресурс Україна» разом зі своїми польськими партнерами запроваджує технологію використання соломи для сушки зерна. Для цього використовують піролізний теплогенератор, котрий працює на тюкованій соломі.  

12.jpg

25 вересня 2014 року спеціалісти компанії виконали запуск чергового теплогенератора потужністю 1 МВт в польському м. Студзянка. Вихід теплогенератора на запланований режим відбувся успішно. Після розпалювання і прогрівання теплогенератора через 40 хвилин була досягнута задана температура теплоносія 120°С. Цікавою новинкою було те, що використано димосос від зерносушки, що зекономило кошти замовника. Використана ще й рекуперація повітря, котре потрібно для горіння – тепле повітря після зерносушки направляється в теплогенератор. Це підвищує ефективність роботи і знижує споживання соломи.

Близько 120 подібних теплогенераторів працює в Європі для сушки зерна і дерева та для обігрівання приміщень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка