Сумські науковці виготовили вітряк з підручних матеріалів для забезпечення електроенергією будинку на 200 кв м

Викладачі кафедри електротехнічних систем Сумського аграрного університету власноруч зібрали вітроенергетичну установку з підручних засобів.

Вітряк довжиною 16 метрів(13 м – щогла, 3 м – крило) встановили на території вишу, передає sm.suspilne.media

За словами кандидатки технічних наук Людмили Рожкової, установка унікальна незвичайною конструкцією. «Ми зробили вертикальний вітряк, який буде працювати на низьких швидкостях вітру і, крім того, з самозапуском, - пояснює вона. – Наш піар-зразок має середню швидкохідність і невелику відцентрову силу, при цьому відсутній шум - таких ще не було досі».

Науковці майстрували ВЕУ півроку. "Розробили генератор із магнітами і побачили недоліки, спробували їх усунути, зробили наступний генератор, але вже магніти були інші і ми збільшили число пар полюсів, 10 пар полюсів, - розповів науковець Григорій Тимошенко. – Після вдосконалень вітряк забезпечуватиме електроенергією будинок площею до 200 квадратних метрів».

Наразі ВЕУ може обертатись не більше 60 обертів за хвилину, продовжує науковець. «Не вистачає більшої швидкості, значить треба робити мультиплікатор на генератор з якимось передаточним числом, щоб видати електроенергію хоча б частотою 50 Герц, - пояснив Григорій Тимошенко. – Також плануємо зробити гібридну вітроустановку з сонячною панеллю».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка