Сумське ОСББ взяло кредит на енергозберігаючі заходи і платить 1 грн в день

Сумське об’єднання багатоквартирних будинків "Злагода" взяло кредит на нові вікна, вхідні двері та енергозберігаючі світильники у під`їздах і платить 1 гривню в день.

Позику у майже 600 тисяч гривень ініціативні мешканці оформили в рамках державної програми енергоефективності у червні, передає Сумська ОДТРК

Половину повернула держава, тіло кредиту сплачуватимуть самотужки - це 30 гривень у місяць упродовж трьох років. Відсотки погасить місцевий бюджет.

Як зазначає голова ОСББ "Злагода" Валентина Калюжна, зі ста квартир відмовилися троє власників, які хотіли одразу утеплити стіни будинку і встановити індивідуальний тепловий пункт.

"Почала оформляти кредит на програму 70\30, але побачивши, що вона гальмує, вирішила хоча б на нові вікна гроші взяти, - пояснює вона. - У нас 52 субсидіанта, для яких відшкодування становить 50%, - і мешканці мене підтримали».

Вперше ОСББ «Злагода» скористалося державною програмою енергозбереження два роки тому. Тоді на заміну й утеплення теплопостачальної мережі взяли кредит у 104 тисячі гривень, з яких половину компенсувала держава.

"Співвласники мають звернутися у департамент інфраструктури, - розповідає заступник сумського міського голови з питань ЖКГ Олександр Журба. - Формується титульний список, проходять комісії: депутатська ЖКХ, планово-бюджетна, потім через сесію виділяються кошти".

Наразі до програми 70\30 вносяться зміни, каже голова Асоціації ОСББ "Сумщина" Роман Гученко.

"З 2018-го року у нас будуть чіткі правила виділення коштів на виконання капітальних ремонтів у місті Суми, - сподівається він. – Гроші будуть виділятись відповідно до чинного законодавства за зверненням співвласників: збори співвласників, або загальні збори ОСББ».

У 2017 році на капітальний ремонт будинків ОСББ місцевим бюджетом Сум передбачено 12,8 мільйонів гривень, а за програмою 70\30 - півтора мільйона. Наразі в обласному центрі створено понад двох сотень ОСББ.

Цьогоріч для дев`яти ОСББ Сумщини виділили "теплі кредити" на суму понад 1,5 мільйонів гривень.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка