Сумка на сонячних батареях та суперконденсатори - корисні розробки львівських науковців

Минулого року знову в інформаційне поле попала стаття про цікаву розробку львівських інноваторів – суперконденсатори. Цією роботою займаються в Львівській Політехніці. Це група науковців: доктор фізико-математичних наук Григорій Ільчук, кандидат технічних наук Ігор Чернілевський і доктор хімічних наук Віктор Токарєв.
Інновація науковців, гнучкі суперконденсатори, має патент і визнана минулого року однією з кращих в світі. Але пройшов рік, а про подальші кроки науковців інформаційний простір мовчить. В Україні важко знайти бізнес-складову для новинок, котрі можуть змінити світ.

Читайте також: Український винахідник розробив унікальний вітрогенератор
Вказана розробка гнучких суперконденсаторів отримала прикладний варіант – енергетична сумка. Віктор Токарєв вмонтував гнучкі сонячні батареї на поверхню господарської торбини. Під батареями розмістив такі ж гнучкі конденсатори. При поході вулицею в магазин чи на ринок, сумка стає електрогенератором і накопичує електроенергію в суперконденсаторі. Від цього пристрою можна зарядити мобільний телефон у зручному для вас місці (не потрібно шукати розетку від стандартної електромережі). Торбинка стала трошки важчою, але не настільки як при використанні стандартних акумуляторів, котрі ще й займають місце в торбині. Орієнтовна ціна не повинна перевищувати 25 доларів. 

Читайте також: Українські вчені розробили нанотехнологічне поглинаюче покриття для сонячних колекторів
Що ж таке, суперконденсатор? Як і звичайний конденсатор, він має дві пластини, котрі розділені між собою певною речовиною, подібною до електроліту.

суперкондинсатори.jpg

Пластини зроблені з пористого матеріалу, котрий дає їм ефективно більшу площу зберігання заряду (енергії). Тип електроліту, котрий використовує суперконденсатор, добавляє ще один аспект: заряджені пластини поляризують електроліт, в результаті чого позитивні іони в ньому рухаються в одну сторону, а негативні в іншу. Це створює подвійний електричний шар, котрий дозволяє зберегти значно більше енергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка