Сукупний обсяг глобального ринку зелених облігацій перевищив 1,3 трлн доларів

Сукупний обсяг ринку зелених облігацій у світі перевищив 1,3 трлн доларів.

Про це йшлося на он-лайн зустрічі виконуючого обов’язки голови Держенергоефективності Костянтина Гури із представниками Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), передає saee.gov.ua

«За останні роки залучення коштів шляхом випуску зелених облігацій набуло статусу важливого сегмента глобального ринку капіталу, - зазначили у OECD, яка об'єднує 37 розвинених країн світу та співпрацює з державами, які не є членами організації (зокрема, з Україною). - Цей інструмент надає країнам доступ до великого та різноманітного пулу інвесторів та допомагає їм виконувати свої міжнародні зобов’язання щодо декарбонізації».

З 1 липня 2021 року в Україні набув чинності розроблений за участю Держенергоефективності та партнерів закон, який запроваджує зелені облігації та встановлює правила для учасників ринку.

«Зараз працюємо над вторинним законодавством: розроблено та готовий до подання на розгляд уряду проект концепції запровадження та розвитку ринку зелених облігацій в Україні, - повідомив Костянтин Гура. - Концепція визначає кроки для розвитку ринку у трьох напрямах: створення правових передумов для впровадження ринку зелених облігацій, залучення «зеленого» фінансування: підтримка пілотних проектів з випуску зелених облігацій різними емітентами; залучення міжнародних банків розвитку до підвищення кредитної якості зелених облігацій та інвестування в зелені облігації в Україні, а також сприяння розвитку ринку зелених облігацій, що передбачає чимало заходів, у тому числі запровадження спеціальних стимулюючих програм для емітентів та податкових преференцій для інвесторів, заснування технічного офісу для перевірки відповідності випусків зелених облігацій міжнародним стандартам».

Костянтин Гура повідомив, що Держенергоефективності займає одну з ключових позицій у створенні умов для розвитку ринку зелених облігацій і готове до активної співпраці із OECD та залучення світового досвіду у цій сфері.

Організація економічного співробітництва та розвитку надає рекомендації з вивчення, розробки та покращення соціально-економічної політики, досліджує зелене фінансування, у тому числі і в Україні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка