Суд визнав Францію відповідальною за недостатні заходи у боротьбі з глобальним потеплінням

Уряд Франції було визнано відповідальним за недостатні заходи у боротьбі з кліматичною кризою, зокрема, за невиконання завдань зі скорочення викидів парникових газів.

Таке рішення виніс суд у Парижі, передає rtvi.com

Позов до французької держави подали кілька неурядових організацій у 2020 році. Петиція на його підтримку, розміщена в Інтернеті, зібрала більше 2,3 млн підписів громадян країни.

«Це рішення не тільки враховує те, про що говорять вчені і чого люди очікують від французької державної політики, але воно також має надихнути людей у всьому світі залучити через суди свої уряди до відповідальності за зміну клімату», — сказав Жан-Франсуа Жюльяр, виконавчий директор Greenpeace France.

Суддя постановив, що грошова компенсація позивачам не виглядає доцільною. Замість цього відшкодування повинно бути зосереджено на усуненні недбалого ставлення до завдань зі скорочення викидів CO2. Уряду дали два місяці на те, щоб вжити заходів щодо усунення проблеми і запобігання її загострення.

При цьому суд зобов'язав французьку державу заплатити кожній з чотирьох організацій, які подали позов, один євро, що є звичайною практикою у Франції.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка