Стихійне звалище під Києвом загрожує літакам в Жулянах

Стихійне звалище розташоване біля селища Крюківщина, в 7 км від аеропорту "Жуляни" загрожує безпеці авіапасажирів.

Як пояснив правозахисник Олександр Лупейко, побутові відходи приваблюють велику кількість птахів, передає Znaj.ua

«Звалище, згідно із законом, повинно знаходитися на відстані у 15 км від аеропорту, -нагадує фахівець. – У такій близькості пернаті становлять дуже серйозну загрозу для безпеки польотів».

Свого часу, один з керівників даного "сміттєвого" підприємства надав дирекції аеропорту "Жуляни" неправдиву інформацію про те, що звалище обладнане технічними засобами для відлякування птахів, зазначає Олександр Лупейко, додаючи, що така неправдива інформація містить всі ознаки кримінального злочину.

На додачу, шокують результати досліджень, які були проведені фахівцями Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва на звалищі в Крюківщині. З ініціативи глави міжнародного фонду "Скорочення ризиків" Володимира Костеріна і юридичної компанії "Імператив плюс" до роботи були залучені 12 співробітників та 3 лабораторії.

Екологи з'ясували, що смітник забруднює воду у колодязях навколишніх сіл. Проби води взяті з колодязів місцевих жителів показали, що люди п'ють суцільну отруту. В повітрі ж зафіксовані отруйні гази.

Науковці Інституту ім. О.М.Марзєєва підтвердили, що рівень онкологічних, серцево-судинних захворювань і хвороб органів дихання у селах Крюківщина, Тарасівка, Юрівка, Гатне в середньому у 2,5 рази перевищує аналогічні середньообласні показники, що обумовлено безпосереднім впливом сміттєзвалища.

Фахівці також наголошують, що розташований під Крюківщиною смітник не може бути кваліфікований, як інженерна споруда (полігон), оскільки не має ознак інженерної споруди відповідно до нормативних документів, що регламентують облаштування і функціонування полігонів ТПВ. Отже, цей об’єкт можна вважати стихійним звалищем, зазначають екологи.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка