Створений при підтримці Білла Гейтса проект спрямовує сонячну енергію на виробництво цементу, сталі та скла

В Ланкастері (Каліфорнія, США) побудували експериментальну геліотермальну станцію, яка завдяки штучному інтелекту та дзеркалам, які відбивають сонячні промені, виробляє тепло з температурою понад 1000 градусів за Цельсієм.

Унікальний метод концентрації сонячного світла розробили в рамках проекту Heliogen, який фінансується, зокрема, фондом Білла Гейтса, передає itc.ua.

На даний момент технологія дозволяє добитися температури понад 1000 градусів Цельсія, а в найближчому майбутньому цей показник планується збільшити до 1500 градусів Цельсія, чого більш ніж достатньо для того, щоб важка промисловість змогла хоча б частково відмовитися від спалювання вугілля або газу.

Концентрована сонячна енергія може бути використана при виробництві цементу, сталі, скла, а також в інших промислових процесах.

"Сучасні геліотермальні станції здатні видавати до 565 градусів Цельсія, чого недостатньо для важкої промисловості, - зазначають у Heliogen. - Розроблена нами технологія покликана виправити цей недолік: будучи здатною замінити собою спалювання палива, вона дозволить істотно скоротити викиди вуглекислого газу від різних індустріальних процесів, як мінімум, у два рази».

Домогтися прориву вдалося за рахунок поєднання передового програмного забезпечення і машинного зору з технологією надточного управління дзеркалами, які відбивають сонячні промені. Технічних подробиць винаходу Heliogen не розголошує, але можна припустити, що система за допомогою камер реєструє положення дзеркал і постійно коригує його, щоб підтримувати максимально сконцентрований пучок. Промінь при цьому, як і в інших геліотермальних станцій, фокусується на ємності з теплоємним агентом - наприклад, сіллю.

«Електростанція являє собою величезну піч на сонячній енергії, здатну видавати температуру, що становить приблизно одну п'яту температури на поверхні Сонця, - розповів засновник і генеральний директор Heliogen Білл Гросс. - Ми впроваджуємо технологію, яка обійдеться дешевше, ніж виробництво традиційними способами, а також здатна працювати без викидів вуглекислого газу».

З ним погоджується також і інший інвестор проекту - мільярдер і власник Los Angeles Times Патрік Сіньсян. «Білл і команда справді змогли приборкати Сонце, - зазначив Сіньсян. - Потенціал людства величезний, а потенціал для бізнесу невичерпний».

Потенційне застосування технології Heliogen не обмежується важкою промисловістю: так, використання температур близько 1500 градусів за Цельсієм дозволить також термохімічно розкладати воду на водень і кисень у промислових масштабах для подальшого використання «отриманого абсолютно екологічно чистим чином» H2 в якості палива у самих різних сферах — від автомобілів до енергоємних механізмів, додають в стартапі.

Що стосується вартості рішення Heliogen, то конкретні цифри інженерами не наводяться. Вказується лише, що тепло, що генерується їх геліотермальними станціями, буде "коштувати на 50% дешевше, виробленого за допомогою викопного палива".

За даними Міжнародного енергетичного агентства, на частку цементного виробництва припадає 7% від загального обсягу викидів CO2.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: