Студенти з Харкова розробили тротуарну плитку, яка накопичує вдень сонячну енергію і світиться вночі

Студенти Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" створили люмінесцентну тротуарну плитку, яка вдень накопичує енергію, а після заходу сонця віддає її у вигляді світла.

Старшокурсники Борис Карпутін, Каріна Белогубкіна і Наталія Регеда працювали над розробкою спільно з наставник Русланом Кривобоком, передає Факти

«Ідея люмінесцентної тротуарної плитки з’явилась завдяки бажанню прикрасити місто в нічний час, а також сприяти скороченню споживання електроенергії, - розповідає юнак. - Оскільки навчання забирає досить багато часу, працювали над втіленням задуму вечорами в одній з лабораторій нашого університету, спочатку розробку оплачували власними коштами».

Розробка увійшла у число переможців конкурсу технічних інновацій, проведеного нещодавно у фонді Chernovetskyi Investment Group, і троє студенти-винахідники отримали грант у 400 тисяч гривень.

Наразі винахідники мають декілька дослідних зразків люмінесцентної тротуарної плитки. «Представлена на ринку люмінесцентна тротуарна плитка виготовляється за зовсім іншими технологіями і в два-три рази дорожча нашої, - зауважує Борис Карпутін. - До того ж плитка конкурентів з часом може втрачати люмінесцентні властивості, тоді як у нашої такого недоліку немає».

За словами розробників, одна плитка коштуватиме 200-400 гривень в залежності від товщини. «Наша люмінесцентна плитка може світитися всю ніч, - впевнений Борис Карпутін. - Багато власників котеджів захочуть викласти нею доріжки на своїх присадибних ділянках».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка