Студентка розробила велосипедне колесо, яке очищує повітря

Студентка Лондонського університету Саут Бенк розробила велосипедне колесо, яке при обертанні очищує повітря від забруднень.

Колесо Rolloe створила Крістен Таппінг, яка отримала у минулому році премію Design Innovation in Plastics, передає ecotechnica.com.ua

Ідея об'єднати колесо транспортного засобу з фільтром з’явилася у дівчини під час велопрогулянок по Лондону. Спочатку студентка створила кілька прототипів, використовуючи обрізки картону, звичайний вентилятор і дим від ароматичних речовин.

Потім Крістен Таппінг приступила до інтеграції фільтруючого пристрою у велосипедне колесо. Дівчина вивчила кілька варіантів конструкцій для всмоктування і виштовхування повітряного потоку, щоб створити пристрій, який буде забирати брудне повітря з одного боку і випускати очищене у напрямку до обличчя велосипедиста.


Коли відповідна конструкція була визначена, Крістен Таппінг встановила всередину неї три фільтруючі елементи: з люфи, HEPA(класс високоефективних фільтрів, які затримують дрібнодисперсні частинки) і з активованим вугіллям. Така комбінація фільтрів здатна вловлювати з повітря як великі, так і дрібні тверді частинки, а також шкідливі гази.


Принцип роботи фільтра-колеса дуже простий. Коли велосипед рухається, розташовані на колісному диску ребра нагнітають повітря всередину колеса, де він проходить через фільтри і виводиться назовні вже чистим. Використовувані фільтруючі елементи можна чистити і використовувати повторно. Колісний диск легко розбирається для простоти обслуговування і заміни фільтрів.

Передбачається, що для користувачів велосипедів з фільтруючим колесом Rolloe розроблять спеціальний мобільний додаток, який дозволить фіксувати дальність поїздок і, відповідно, кількість очищеного повітря. А на підставі цих відомостей можна буде створити систему заохочення для велосипедистів, що підвищують чистоту атмосфери.

"Якби 10% велосипедистів Лондона встановили на свої велосипеди переднє колесо Rolloe, вони б змогли очищати приблизно 266865 м3 повітря", - заявляє Крістен Таппінг.

Rolloe ще тільки розробляється, його надходження у продаж намічено на початок 2022 року. Фільтруюче колесо буде виготовлятися з переробленого пластику із застосуванням методу лиття під тиском. Крім того, винахідниця планує створити аналогічне за конструкцією заднє колесо для велосипеда з продуктивністю фільтрації повітря у два рази більшою, ніж у переднього колеса.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка