Студент з Києва пропонує вирощувати овочі вдома

Першою інженерною розробкою 21-річного студента був екзоскелет (зовнішній скелет), призначений для відновлення рухливості кінцівок після інсультів і травм. До речі, лікування при подібних проблемах коштує дуже дорого: наприклад, у США воно обходиться приблизно в 700-1000 доларів на добу. За розрахунками молодого розробника, при використанні його екзоскелета вартість реабілітації можна знизити до 200-250 доларів, а термін відновлення рухливості скоротити в три-чотири рази. 

За цю розробку студент Національного авіаційного університету Антон Головаченко отримав премію Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».

Як говорить Головаченко, зараз від скелета залишилася тільки рука - іншу частину він розібрав і пустив деталі на зведення теплиці, всі операції в якій виконує автоматика, повідомляє ресурс Fakty.ua.


Сильне подорожчання продуктів «надихнуло» студента зайнятися розробкою автономної теплиці для вирощування продуктів в домашніх умовах. 

«У теплиці розміром три на три метри ми за минуле літо і осінь отримали 27 кілограмів томатів сорту чері. Частину з'їли свіжими, іншу законсервували (заготовили 15 трилітрових банок помідорів). На цьому поки вирішили зупинитися. Зараз теплиця дає нам зелень», - говорить Головаченко.

При цьому кілограм помідорів чері обійшовся Антонові та його родині від п'яти до десяти гривень.  

Зовні теплиця схожа на величезну чорну коробку, яка стоїть в кутку кімнати. Від теплиці йде електричний шнур, встромлений в розетку. Чорний колір утримує світло від спеціальних ламп. 

«Вдень автоматика включає біле світіння, вночі - рожеве. Таким чином ми змусили помідори і цибулю рости цілодобово. Це дозволило різко (у два-три рази) скоротити терміни отримання готової продукції. Висадивши розсаду черрі, через три, максимум п'ять тижнів зриваєш стиглі плоди. Зелена цибуля в нашій теплиці виростає всього за тиждень».

Всі операції в теплиці автоматизовані. Овочі вирощують за допомогою гідропонної системи. 

Авторська технологія Головаченко дозволяє на полив витрачати мало води - лише десять відсотків від обсягів, які використовуються при традиційному зрошенні. 

«Повністю ізольований від навколишнього середовища промисловий варіант теплиці нашої конструкції можна навіть у пустелі поставити. У такій місцевості мало не всі дні в році ясні. Тому використання сонячних батарей особливо ефективно. Встановлюєш їх біля теплиці і отримуєш автономне енергопостачання».

Наразі студент шукає інвесторів для будівництва першого промислового зразка такої теплиці. Так, Фонд науково-технічного розвитку імені Володимира Михалевича готовий вкласти певну суму, але потрібно приблизно вдвічі більше. Щоб теплиця мала розмір сто на сто метрів, проектові знадобиться 100-120 тисяч доларів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка