Студент із Криму, який довчався в Чернівцях, винайшов унікальну установку

Денис Хоменко, студент Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості, який у зв’язку із політичними подіями на півострові довчався у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, винайшов установку, що дозволяє збільшити потужність серійних фотоелектричних модулів - передає офіційний сайт ЧНУ. Та чи знайдеться на Буковині інвестор, котрого зацікавить дослід?

Денис Хоменко приїхав у Чернівці наприкінці квітня. Оскільки його батьківщина «захотіла» бути російською, не зміг із цим погодитись і поїхав в Україну. Із вузів, які погодились прийняти його, вибрав саме Чернівецький національний університет і одразу взявся до активної роботи – у рідному університеті залишився незавершений експеримент, над яким працював півроку. Кафедра електроніки і енергетики ЧНУ схвально відреагувала на пропозиції хлопця, однак відповідного обладнання, на жаль, в університеті немає, оскільки ЧНУ займається вивченням енергетичних проблем з фізичної точки зору. Назустріч пішли колеги Севастопольського університету, які передали усі необхідні дані для продовження дослідницької роботи. Щиру подяку висловлює Денис Хоменко завідувачу кафедри електроніки і енергетики Павлу Дмитровичу Мар'янчуку, який на Буковині став для хлопця "хрещеним" батьком – не просто підтримує, як одного зі студентів, а став для нього справжнім наставником. 

fb_SdnvSOto.jpg

Сам же проект установки, як зазначив Денис, спрямований на збільшення потужностей фотоелектричних модулів. Сьогодні існує багато альтернативних джерел енергії, зокрема – енергія сонячного випромінювання, вітру, річок, теплоти Землі, геліоенергетика тощо. Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії стали останнім часом одним із важливих критеріїв сталого розвитку світової спільноти. Здійснюється пошук нових і вдосконалення існуючих технологій, виведення їх до економічно ефективного рівня та розширення сфер використання. Головними причинами такої уваги є очікуване вичерпання запасів органічних видів палива, різке зростання їх ціни, недосконалість та низька ефективність технологій їхнього використання, шкідливий вплив на довкілля, наслідки якого все більше й більше турбують світовому спільноту.

Альтернативна енергетика стає одним із базових напрямів розвитку технологій у світі, разом з інформаційними та нанотехнологіями вона є важливою складовою нового постіндустріального технологічного укладу.

Тому при розробці даної установки основна увага приділяється збільшенню коефіцієнту корисної дії, який отримують при використанні нетрадиційних джерел енергетики.

- Різноманітні компанії, рекламуючи свої прилади нетрадиційної енергетики, акцентують увагу на максимальному ККД, хоча навіть у лабораторних умовах не завжди можна отримати максимальні показники. Дія моєї установки спрямована на те, щоб при застосуванні фотоелектричних модулів показник потужності наблизився до максимального. Застосування установок обмежене невисокою щільністю потоку сонячного випромінювання, беручи ще до уваги географічне розташування України. Тому підвищення ефективності використання фотоелектричних модулів – важливе наукове питання, – зазначив Денис Хоменко.

На сьогодні залишається відкритим питання завершення тестування установки. На жаль, попри представлення роботи як місцевій владі, так і Буковинському Центру Реконструкції та Розвитку, інвесторів поки не знайшлося. Та сподіваємося, що Україна рухатиметься у Європу не просто гаслами та обіцянками, а визначиться найближчим часом із пріоритетними напрямами розвитку, де буде місце і альтернативній енергетиці.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка