Столиця Фінляндії виплатить 1 млн євро за вдалу ідею переходу з вугілля на відновлювані джерела

У Гельсінкі проведуть відкритий міжнародний конкурс для пошуку найефективнішого рішення переходу міської системи теплопостачання з вугілля на відновлювані джерела енергії.

Переможець Helsinki Energy Challenge отримає премію у 1 млн євро, передає rbc

Участь у конкурсі можуть брати участь як компанії з будь-якою формою власності, включаючи консорціуми, так і дослідні організації та університети. "Ми вітаємо будь-яку кооперацію, оскільки міждисциплінарні дискусії є майданчиком для вироблення інноваційних рішень, - стверджує директор проекту Helsinki Energy Challenge, - Населення фінської столиці, як показують опитування, ставить проблему глобального потепління на перше місце за важливістю, вище економічних проблем і боротьби з тероризмом".

Гельсінкі мають намір досягти "нульових викидів" двоокису вуглецю до 2035 року. Більше половини всіх викидів СО2 у фінській столиці відбувається у результаті виробництва теплової енергії, більшу половину якої місто отримує з вугільних теплових електростанцій. Згідно з планом, до 2029 року вугільні ТЕС мають бути закриті або перепрофільовані.

Гельсінкі мають централізовану систему теплопостачання, у 2018 році міські теплоелектроцентралі виробили 7200 ГВт-год теплової енергії, з яких 3850 ГВт-год, або 56%, були згенеровані на вугільних ТЕС, 35% теплової енергії виробили ТЕС, що працюють на природному газі. За розрахунками норвезької дослідницької організації Sintef, вугілля є самим "брудним" видом органічного палива з точки зору викидів двоокису вуглецю. При виробництві 1 МВт-год електроенергії з вугілля викидається приблизно 0,8 тонни СО2, а при виробництві 1 МВт-год з природного газу - 0,4 тонни СО2.

"Мерія Гельсінкі відмовилася від самого очевидного вирішення проблеми - переходу на паливо з дерев'яних гранул (пелет), які виробляються з відходів деревообробної промисловості, - розповіла директор проекту Helsinki Energy Challenge Лаура Уутту-Десшривер. - По-перше, це не вирішує проблеми радикального зниження викидів; по - друге, для заміни вугілля потрібно приблизно в 10 разів більше палива з дерева, що збільшить витрати на доставку і, в свою чергу, призведе до зростання викидів СО2 від транспорту, по-третє, Фінляндія просто не виробляє такого палива в потрібних кількостях".

Тим, кому вдасться знайти краще рішення проблеми перебудови системи теплопостачання Гельсінкі, мерія міста виплатить премію у розмірі 1 млн євро. "Нам потрібно опрацювання технічної можливості переходу системи теплопостачання на генерацію з відновлюваних джерел, реалізація такого рішення потребуватиме значних, можливо, мільярдних інвестицій", - пояснює Л. Уутту-Десшривер.

Наразі мерія фінської столиці закінчує підготовку до конкурсу, більш конкретні умови якого оголосять на початку наступного року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: