Стартап по виробництву лавочок на сонячних батареях завойовує ринки США та Європи

Три винахідниці німецького походження Сандра Ріхтер (Sandra Richter), Ютта Фрідріхс (Jutta Friedrichs) та Нань Чжао (Nan Zhao) у 2014 гоці заснували у Бостоні стартап Changing Environments. Фірма спеціалізується на розробці «розумних» меблів для міст і поєднанні до мережі предметів повсякдення.

Однією з ідей стартапу є багатофункціональна лавка  Soofa, яка дозволяє перехожим не тільки перепочити, але й зарядити свої мобільні пристрої. У лавку з дерев'яним місцем для сидіння і металевими ніжками вбудована сонячна панель потужністю 30 Вт і два USB-порти. Кабель для зарядки потрібен власний. Навіть коли не світить сонце вбудований акумулятор надає необхідну електроенергію. Проте Soofa виконує роль не лише зарядної станції: за допомогою датчиків лавка реєструє таку інформацію з довкілля, як, наприклад, якість повітря або рівень шуму, які можна переглянути в Інтернеті.

Стартапу вдалося не лише переконати у своїй ідеї мера Бостона, але й дістати в партнери комунікаційну компанію Verizon, яка підключає лавки до інтернету. Близько дюжини Soofa вже стоять на вулицях Бостона і ще 15 лавочок встановлять в Лос-Анджелесі найближчими місяцями. Перша лавка вже дісталася Європи: у німецькому Ессені з 18 вересня на териториторії енергокомпанії RWE також функціонує Soofa. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: