Стартап перетворює харчові відходи у біопластик для 3-D друку

Стартап Genecis перетворює харчові відходи у біорозкладаний пластик для виробництва іграшок, гнучкої упаковки, медичних пристроїв і матеріалів для 3D-друку.

Компанія заснована інженерами Канадського Університету Торонто у Скарборо працює з особливими мікроорганізмами і технологіями машинного навчання, передає 3dpulse

«Щорічно у світі утворюється харчових відходів на суму більше трильйона доларів, - пояснюють у Genecis. - У ході унікального процесу з органіки можна отримати полігідроксиалканоати (ПГА) - високоякісні біорозкладані полімери, які мають численні переваги порівняно з іншим біопластиком: ПГА можуть вести себе як термопластик, тобто їх форму можна легко змінювати, гарно переробляються, а також розкладаються у природі: у грунті - за рік, в океані - за десять років, тоді як синтетичний пластик розкладається сотні років».

Менш ніж за два роки роботи команда Genecis отримала нагороди у різних конкурсах на суму понад 330 000 доларів, які йдуть на створення прототипів автоматизованих систем.

Наразі інженери вже створили сотні видів бактерій, яких поки немає у базах даних.

Команда має на меті отримати максимальну вигоду з органічних відходів. Незабаром стартап планує розпочати створення унікальних речовин з відходів у рамках більш дешевого і доступного процесу, ніж традиційне синтетичне виробництво. Нові матеріали можна буде застосувати у косметичній, фармацевтичній та інших галузях.

Нагадаємо, що 14-15 жовтня відбудеться перший в Україні хакатон сталих інновацій, який об'єднає молодих українських винахідників та відповідальний бізнес. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка