Стартап із США розробляє гідроакумулюючі електростанції з технологією опріснення морської води

Каліфорнійський стартап Oceanus Power & Water займається розробкою і просуванням технології ГАЕС для прибережних морських районів. Гідроакумулююча електростанція поєднує в собі накопичення відновлюваної електричної енергії та опріснення морської води, пише RenEn.

Технологія отримала назву «Інтегрована система чистої енергії з ГАЕС і зворотним осмосом» (Integrated pumped hydro reverse osmosis clean energy system - IPHROCES). Один з пілотних проектів компанії запланований в Чилі. Там триває бурхливе зростання сонячної і вітрової енергетики, що наштовхується на обмеженість мереж передачі електроенергії, а, з іншого боку, є геологічні умови для будівництва ГАЕС на морському узбережжі.

За повідомленнями ЗМІ, американська дочка Oceanus Power & Water уклала угоду з французьким енергетичним гігантом EDF на предмет реалізації цього чилійського проекту. Система буде закачувати морську воду в верхній резервуар за допомогою звичайних реверсивних насосів-турбін, що приводяться в роботу електроенергією, згенерованою на місцевих об'єктах сонячної і вітрової енергетики в періоди «надмірного» вироблення, або взятою з мережі.

2.jpg

Частина води з верхнього резервуара відправлятиметься назад вниз, де розташується система зворотного осмосу, і буде використовуватися для виробництва прісної води. Тиск водяного стовпа додатково підвищує ефективність процесу опріснення.

«Гідравлічний тиск усуває необхідність в подачі додаткової електроенергії для приводу опріснювальної установки, значно скорочуючи як капітальні, так і експлуатаційні витрати», - говорить компанія.

Oceanus стверджує, що енергоспоживання системи буде найнижчим на ринку зворотного осмосу, і система буде виробляти прісну воду за нижчою ціною, ніж інші проекти з опріснення води, засновані на зворотному осмосу, через менші експлуатаційних витрати. Крім того, процес IPHROCES безпечніший для навколишнього середовища. Розсіл, що утворюється на стадії опріснення, розбавляється скидами ГАЕС.

Суміш з низькою концентрацією солоності відправляється назад в океан, зводячи до мінімуму вплив на морське життя. Вода, яка не використовується для опріснення, буде застосовуватися для виробництва гідроелектроенергії від 8 до 12 годин на день в періоди пікового навантаження.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка