Способи використання сонячної енергії в будинках і в промисловості

Хороший результат приносить комбіноване використання різних відновлювальних джерел енергії, наприклад, тепло сонця і сезонне використання тепла у вигляді біомаси. Цікавою є комбінація використання сонячного обігрівання і твердопаливних котлів. 

Використання біомаси для нагрівання гарячої води влітку не є оптимальним рішенням, адже ККД твердопаливних котлів при неповному навантаженні невисокий, до того ж великі втрати відбуваються в трубах. Для деяких систем спалювання деревини влітку може бути взагалі незручним. В таких випадках, влітку всі 100% тепла можна забезпечувати за рахунок сонячної енергії. Взимку, коли сонячної енергії дуже мало, практично все тепло виробляється за рахунок спалювання біомаси.


В Центральні Європі є достатньо великий досвід комбінування сонячного опалення і спалювання біомаси для виробництва тепла. Звичайно близько 20-30% загального теплового навантаження забезпечує сонячна система, а головне навантаження (70-80%) забезпечується біомасою. Таке співвідношення використовується і в приватних житлових будівлях, і в системах централізованого опалення. В умовах Центральної Європи близько 10 м³ біомаси (наприклад, дров) достатньо для опалення приватного будинку, причому сонячна водонагрівна система допомагає зекономити до 3 м³ дров. 

10.jpg

Але не тільки домашні господарства використовують сонячні водонагрівачі. В промисловості вигідно для попереднього нагрівання води використовувати сонячну енергію. Зменшується залежність від росту цін на енергоносії – це ще один фактор для вкладання грошей в сонячні системи. Звичайно, сонячний водонагрівач дає швидку і суттєву економію енергії. В залежності від об’єму гарячої води і місцевого клімату, підприємство може економити 40-80% вартості електроенергії та інших енергоносіїв. Для забезпечення високотемпературних процесів на виробництвах, використовують сонячні концентратори, які можуть видавати температуру в кілька сотень градусів.

9.jpg

Хорошим прикладом реалізації колекторів є система щоденного забезпечення гарячою водою 24-поверхового офісу Кук Джей в Сеулі (Південна Корея). Сонце забезпечує 85% енергії для нагрівання води. Система працює з 1984 року і допомагає економити 10-20% ще й теплової енергії на опалення. 

7.jpg 8.gif

Для багатьох видів комерційної і промислової діяльності найбільшою перевагою сонячного колектора є економія палива та енергії. Але є ще екологічні вигоди. Якщо власник підприємства встановлює сонячну водонагрівну систему, то його підприємство перестає споживати частину традиційної теплової та електричної енергії, яка отримується з екологічно «брудних» котелень  та електростанцій. Відповідно, останні підприємства не збільшать викиди парникових газів та забруднень в атмосферу. Такий керівник показує свою приязнь до природи і людей. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка