Цікаві способи використання енергії морів

Використання такого джерела енергії, як енергія моря, можливо тільки тими країнами, які мають безпосередній вихід до моря. В цілому пропорції можливостей різних континентів такі:
- Африка – 22%;
- Південна Америка – 13%;
- Північна Америка – 19%;
- Австралія - 2,1%;
- Азія - 20,9%;
- Європа – 12%; 

Способами використання енергії моря є припливи, морські хвилі і теплова енергія морів. Передбачається також використання енергії морських течій.

При певних топографічних умовах є можливості використовувати припливи та відпливи морів для отримання енергії. В гирлі річки, яка має високі береги, можна збудувати дамбу, яка дозволить входити морській воді в долину річки підчас припливу і витікати через водяну турбіну при відпливі. У Франції працює електростанція, яка використовує морські припливи і являється найбільшою в світі в цьому класі. Є подібні електростанції в Китаї, Канаді, Росії. Заплановано будівництво в Південній Кореї, Великобританії, Аргентині та в Індії. Істотною перевагою даних станцій є термін експлуатації, який вимірюється сотнею років. Недоліками цих станцій є те, що вони збільшують засолення гирла річки, створюють ерозію берегів через зміни рівня води, створюють складнощі для руху риб, особливо лососів.

Для використання енергії хвиль є два способи для роботи турбін: водяний та повітряний. 
Перший спосіб полягає в тому, що морська вода підштовхується наступною хвилею і підіймається до верхівки водяного збірника. Коли в ньому назбирається певна кількість води, тоді відкривається шлюз для спуску води через турбіну, розміщеної в трубі. Механічний рух турбіни передається на вал генератора для вироблення електроенергії. 
Інший варіант передбачає розміщення збірника води на платформі біля морського берега. Хвилі вкочуються в збірник і витискають повітря до верхньої частини збірника. Отримане стиснене повітря попадає на турбіну генератора. Так працює електростанція в Шотландії. 

1.gif

Використовують й теплову енергію морської води. Використовується різниця температури поверхневої води і глибинної. Це можливо на широті екватору, де вода має температуру 30°С, а на глибині від 300 до 5000 метрів температура води тримається на рівні 7°С. Для роботи електричної станції використовується робоча рідина у вигляді фреону чи пропану, яка закипає від різниці температур що віддати свою енергію при охолодженні. 

3.jpg

ККД такої станції 2,5% при різниці в 20°С і 6% при різниці в 40°С. Цей тип джерела енергії є невичерпним і постійним для екваторної частини світу. Його використовують Індонезія, Японія Гавайї, Таїті та острів Балі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка